NATHALIE DAOUST PARODA “KORĖJIETIŠKOS SVAJOS”

Korean Dreams

Gegužės 12 dieną Kauno fotografijos galerijoje vyks fotografės Nathalie Daoust parodos “Korėjietiškos svajos” (Korean Dreams) atidarymas.

Naujas fotografės Nathalie Daoust projektas Korean Dreams („Korėjietiški sapnai“) yra sudėtinga darbų serija, pulsuojanti emocine Šiaurėjos Korėjos tuštuma. Fotografijos tarsi grubokai atidengia šydą šalies, kuri, atrodo, egzistuoja už paties laiko ribų lyg kruopščiai sukurptas miražas. N. Daoust didelę savo karjeros dalį praleido tirdama chimerišką fantazijų pasaulį, skatinantį žmones atskleisti savo vidinius troškimus svajoti, rengtis ar atrodyti kitaip, peržengti patogumo ribas ir kitais būdais pabėgti nuo realybės. Šiame foto cikle dėmesys skiriamas būtent bėgimo nuo tikrovės, eskapizmo impulsui – ne kaip individualiam pasirinkimui, o kaip ant visos tautos priverstinai užkrautam gyvenimo būdui.

Menininkė tyčia „aptemdo“ savo fotografijas ryškinimo metu, vaizdus paversdama faktų netekusiais ir stipriai prigesintais fantazijų liudininkais, taip kurdama atsiskyrimo nuo realybės įvaizdį. Šios ryškinimo procedūros puikiai atspindi informacijos iškreipimo metodus Šiaurės Korėjoje, kurios nuotraukomis – kaip ir pačiais šalies žmonėmis – dažnai yra manipuliuojama tol, kol pagrindinės tiesios neišvengiamai virsta visiškai neryškiais elementais. Nuotraukos pasakoja Šiaurės Korėjos visuomenės dezinformacijos ir tiesos slėpimo istoriją.

- Samantha Small -

NATHALIE DAOUST PARODA "KORĖJIETIŠKOS SVAJOS"Viktorija