Geistės M. Kinčinaitytės paroda „Tu priklausai man“

Iš You Belong to Me projekto, Geistė Marija Kinčinaitytė

2016 sausio 28 d. – vasario  21 d.

Sausio 28 d., ketvirtadienį, 17.30 val., atidaroma Kauno fotografijos galerijos konkurso’15 laimėtojos Geistės M. Kinčinaitytės paroda „Tu priklausai man“.

„You Belong to Me“ („Tu priklausai man“) projekto idėja kilo stebint intensyvėjantį nežemiškų teritorijų kolonizavimą technologijomis ir vaizdais. Projekte dėmesys sutelkiamas į tai, kaip tarpplanetinių mokslinių misijų metu kaupiama vizualinė medžiaga formuoja antropocentrišką Marso realybę. NASA tyrimų projektai leidžia laisvai naudotis Marso paviršiumi keliaujančių robotų (rovers) kameromis padarytų nuotraukų archyvais. Tai suteikia unikalią galimybę kvestionuoti skaitmeninius vaizdus atsirandančius tolimoje planetoje, kurios žmogus dar neturėjo progos patirti tiesiogiai. Kombinuojant robotų užfiksuotus Marso peizažus ir autorės darytas fotografijas, yra kuriamas dialogas tarp skaitmeninio ir analoginio vaizdo, tarp vaizdų iš skirtingų realybių. Pagrindinis projekto tikslas yra analizuoti šių nežemiškų vaizdų įtaigumą priimant tolimą ir nepažintą kaip artimą ir atpažįstamą. Tai padeda atskleisti fotografijos vaidmens svarbą savinantis ir okupuojant teritoriją, kūną ir planetą. Vaizdinių apie dar neaplankytą planetą sukeltos ir savininkiškumo jausmą skatinančios fantazijos provokuoja svarbų klausimą apie “tarpplanetinės fotografijos” ateitį ir vystymasį, bei ją supančius politinius aspektus.

„Žemė stengiasi prakalbinti Marsą, kuris atkakliai lieka nekalbus. Šis ryšys yra idealiai iškūnytas, kol kas įmanomas tik komunikacijos erdvėje. Vienintelės žmonijos geismo Marsui fizinės apraiškos – zondai ir marsaeigiai, kurie patys ir siunčia mums atgal kosminės meilės atvirukus – nuotraukas, žemėlapius ir mėginius. Tolima planeta tampa nepasiekiamu ir nebyliu mylimojo kūnu, kurio kalbėjimą mes turime sukonstruoti patys. Ir tai nėra labai skirtinga nuo žmogiškosios meilės situacijos – bent jau tuomet, kai meilės objektas nėra online. Kalbėdamas apie meilės laiškus, Barthes’as cituoja Freudą, kuris sako, kad meilės laiškas, kaip ir geismas, laukia ir reikalauja atsako; be pastarojo vienpusė meilės komunikacija tampa klaidingų įsivaizdavimų, iliuzijų ir haliucinacijų erdve.“
(Ištrauka iš „Aš tavo kita planeta“ (J.D, J.B.), tekstas išspausdintas parodos leidinyje).

Iš Šiaulių kilusi ir Londone gyvenanti menininkė Geistė Marija Kinčinaitytė (g. 1991) fotografiją naudoja kaip procesą, kuris padeda kalbėti apie kompleksišką vaizdo ir technologijų santykį. Geistė baigė medijų ir komunikacijų (Media and Communications) bakalauro studijas Goldsmiths, University of London (2013 m.), kurių metu specializavosi fotografijoje. Po studijų baigimo tapo fotografijos konkurso FreshFaced+WildEyed 2014 finaliste, projektas Illuminated buvo eksponuojamas The Photographers’ Gallery, Londone. Nuo 2008 m. dalyvavo grupinėse parodose Lietuvoje, Jungtinėje Karalystėje, Latvijoje ir Estijoje.

2015-tais metais įgyjo magistro laipsnį filmų ir ekranų studijose (Film and Screen Studies), Goldsmiths, University of London. Nuo 2014 m. Geistė asistuoja menininkėms Esther Teichmann ir Indrė Šerpytytė-Roberts, rašo Tjejland žurnalui.

Atidarymo garsas: Clicklounge (Paulius Austrevičius)

www.geistekincinaityte.com

Projektą dalinai parėmė Lietuvos kultūros taryba.

Paroda veiks iki vasario 21 d.

Galerijos darbo laikas: II–V 11–18 val., VI–VII 11–17 val.

Įėjimas nemokamas

Geistės M. Kinčinaitytės paroda „Tu priklausai man“admin