Antano Sutkaus paroda KOSMOS Nacionalinėje dailės galerijoje

ImageGen

Lapkričio 9 d., 18 val., Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius) atidaroma fotografo Antano Sutkaus retrospektyva „KOSMOS“, skiriama Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti, ir lietuvių kilmės JAV fotografo Jono Dovydėno paroda „11 kelionių į Afganistaną“.

Antanas Sutkus. KOSMOS

A. Sutkus tapo savo laikmečio metraštininku, jo atvaizduose atsispindi Lietuvos ir jos gyventojų veidas. Iki šiol mus jaudina ryškiausias jo darbas – ciklas „Lietuvos žmonės“, kurį fotografas kūrė nuo 6-ojo dešimtmečio pabaigos. Jame atrandame kasdienio gyvenimo scenas, kuriose žmonės elgiasi natūraliai: tai įprastas, nepagražintas gyvenimas. Žodis „Kosmos“ graikiškai reiškia visų daiktų ir laiko visumą, taigi daugiau nei galime matyti, ir pasak A. Sutkaus retrospektyvos kuratorių, labai gerai dera su fotografo visuotinumo siekiu: ji atspindi žmones, šalį, liūdesį ir džiaugsmą, dangų ir vandenį, vienatvę, senatvę, džiaugsmą ir žaidimą. Paroda, kurioje rodoma beveik 300 kūrinių ir dalis jų yra anksčiau niekada nematyti, siūlo naują žvilgsnį į itin vertingą vieno iš Europos fotografijos gigantų kūrybą. Projektą bendradarbiaudami organizuoja trijų šalių: Lietuvos, Prancūzijos ir Vokietijos, – meno profesionalai ir institucijos.

Parodos kuratoriai: Gintaras Česonis, Jean Marc Lacabe, Thomas Schirmböck

Projekto organizatoriai: LDM Nacionalinė dailės galerija, Prancūzų institutas Lietuvoje, Goethe’s institutas

Projekto partneriai: JCDecaux, Lietuvos fotomenininkų sąjunga, VšĮ “Antano Sutkaus fotografijų archyvas”, Prancūzijos ambasada, Vokietijos ambasada

Projektą iš dalies finansavo: Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos kultūros ministerija

Projekto rėmėjai: EUNIC, Newsec, SIA Groglass, Vilniaus savivaldybė, Exterus

Iliustracija: Antanas Sutkus. Imatrikuliacija Vilniaus universitete. Vilnius, 1969

Antano Sutkaus paroda KOSMOS Nacionalinėje dailės galerijojeViktorija