Bas Losekoot paroda „In Company of Strangers”

Bas Losekoot_3

Kovo 2 d., 17.30 val. Kauno fotografijos galerijoje vyko olandų fotografo Bas Losekoot parodos „In Company of Strangers” („Kartu su nepažįstamaisiais“) atidarymas, renginyje dalyvavo parodos autorius. Nuotraukose fiksuojami Niujorko, San Paulo, Seulo, Mumbajaus, Honkongo, Londono, Lagoso, Stambulo bei Meksiko gyventojai.

Šiuo metu žmonija išgyvena didžiausią urbanizacijos bangą, kokią tik yra regėjusi. Tad kaip šis neįtikėtina sparta augančios populiacijos tankumas paveikia individus, kurie pratę keliauti iš savo gyvenamųjų rajonų į mega-miesto centrą dirbti ar leisti laisvalaikio?

Projektas „Kartu su nepažįstamaisiais“ yra tarsi menininko Bas Losekoot fotografinė esė, sutelkta jo paties įžvalgų kupinoje psichologinėje kelionėje, į kurią beveik kasdien išsiruošia šiuolaikinių metropolių gyventojai. Fotokamera tiria ribines miesto vietas, kur autorius tikisi įamžinti modernios, urbanistinės gyvensenos „tarpinę būseną“ – beesmę erdvę keliaujant. Intuityvi Losekoot akis leidžia jam gana tiksliai perteikti žmonių prezentacines kaukes bei tuos mikro-susitikimus, kuriuos kiekvienas metropolio nepažįstamasis puikiai supranta. Menininkas, naudodamas kinematografišką aparatą, iš šūsnies banalybių sėkmingai ištraukia išskirtines akimirkas, tuo pačiu vaizduodamas pakankamai intymų ir daug minčių sukeliantį privatų gyvenimą viešose erdvėse.

Paroda veikė iki balandžio 2 dienos.

Parodą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Bas Losekoot paroda „In Company of Strangers”Viktorija