Amerikiečio Ethano Rafalio performansas Kauno fotografijos galerijoje

7_gram_FACEBOOK

Lapkričio 15  dieną, antradienį, 18 val. Kauno fotografijos galerijoje vyks menininko ir knygos autoriaus iš San Francisko Ethan Rafal performansas  „Shock and Awe“ –– „Šokas ir baimė“. Renginys vyks anglų kalba.

Tai yra dvylika metų trukęs autobiografinis projektas, nagrinėjantis santykį tarp užsitęsusio karo ir tėvynės nuosmukio. „Šokas ir  baimė“ – kruopščiai paruoštas vaizdų, tekstų ir rastų objektų dienoraštis, ištrinantis ribą tarp autoriaus ir subjekto, bei tarp asmeninių ir autoritetingų istorinių naratyvų. Sukurtas daugybę metų keliaujant po Jungtines Valstijas, projektas remiasi amerikietiškos dokumentinės kelio fotografijos ir literatūros tradicijomis.

„Šoko ir baimės“ knygos gastrolės sugrąžina į dienoraštyje vaizduojamas vietas ir žmones, tuo pačiu kviesdamos autorių, subjektą, bei žiūrovą permąstyti bendrą darbo prasmę. Dėl tarpdisciplininio projekto pobūdžio, performansas „Šokas ir baimė“ yra pasakojimas, daiktų, apie kuriuos pasakojama, pristatymas ir grupinė diskusija, pristatoma sykiu su didžiulėje ketaus keptuvėje iškeptu pyragu ir viskiu.

Remiantis amerikietiško folkloro tradicijomis, „Šokas ir baimė“ performanse pasakojama pirmuoju asmeniu. Balansuojant tarp nuoširdumo ir humoro, projektas atsiskleidžia realiu laiku, atkreipdamas dėmesį į prisiminimo tapimą dokumentu, suteikdamas priemonę sugrįžti į kartu išgyventą laikotarpį po 2001 m. – tuo pačiu ir blunkantį iš atminties, ir dar ne iki galo istorizuotą – ir radikalizuoti galią prieš iškylančius, dominuojančius istorinius naratyvus.

Apie Ethan Rafal:

Ethan Rafal yra menininkas ir fotografas, įsikūręs San Franciske. Jo kūryba nagrinėja individualią ir kolektyvinę smurto patirtis bei būdus, kuriais smurto reprezentacijos daro įtaką asmeninei ir nacionalinei mitologijoms. Nors fotografija yra pagrindinė menininko praktikos dalis, tačiau savo darbuose jis taip pat pasitelkia performanso, instaliacijos, video, naujųjų medijų, ir socialinės praktikos metodikas.

Amerikiečio Ethano Rafalio performansas Kauno fotografijos galerijojeViktorija