Projekcija „Lipti į: spaudos apžvalga“ Fluxus festivalio metu

IMG_9303-min

Rugsėjo 12 d., Kauno fotografijos galerija jungiasi prie Kaunas 2022 organizuojamo Fluxus festivalio. Nuo 22:20 val., užkopus ant parodos kalno, LSU sienos bus rodoma Julijos Račiūnaitės ir Ingos Navickaitės-Drąsutės projekcija „Lipti į: spaudos apžvalga“. 

Menininkės J. Račiūnaitė ir I. Navickaitė-Drąsutė pasakojimų apie Kauną seriją „Lipti į“ pradėjo kurti 2016 metais. Kiekvienas iš jau paskelbtų penkių ciklo pasakojimų dedikuojamas skirtingai temai: laiptams („Lipti į Kauną“), fontanams („Lipti į fontaną“), plytų fabrikams („Lipti plytomis“), studentų bendrabučiams („Lipti per bendrabučio langą“) ir zoologijos sodui bei muziejui („Lipti į aptvarą“). Tekstiniai ir fotografiniai pasakojimai ‒ tai įvairių kaunietiškų istorijų kolekcijos, renkamos tiek archyvuose, tiek fiziškai įsiveržiant, užsiropščiant ir įlipant į aptariamos temos pasiūlytą teritoriją. Tekste ypatingą vietą užima įvairių laikmečių kaunietiška periodika ir joje aptinkamos šiandieną jau primirštos aktualijos.

Ciklas buvo pradėtas ir vystomas kasmetinėse Kauno fotografijos galerijos kūrybinėse dirbtuvėse, skirtose metinio žurnalo Kaunui „Į“ sukūrimui.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Projekcija „Lipti į: spaudos apžvalga“ Fluxus festivalio metuViktorija