Kauno fotografijos galerija Xprint. festivalyje Poznanėje

IMG_0645

Lapkričio 19-20 dienomis Kauno fotografijos galerija (Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyrius), atstovaujama vadovo Gintaro Česonio, dalyvavo tarptautiniame fotografijos knygų festivalyje Xprint. Pozanėje (Lenkija). Šiame renginyje vyko ne tik fotografijos knygų parodos bet ir kūrybinės dirbtuvės, paskaitų serija – susitikimai su autoriais ir leidėjais.

Renginyje G. Česonis pristatė Fotomenininkų sąjungos veiklą, strategijas, dalinosi ilgametės organizacijos patirtį ir perpektyvas. Taip pat buvo apžvelgti pastarųjų metų leidybiniai projektai, jų sklaida Lietuvoje ir užsienyje. Lietuvos fotomenininkų sąjungos atstovo dalyvavimas renginyje padėjo ne tik pristatyti veiklą, bet ir kurti tvirtesnius ryšius su Lenkijos fotografijos lauko atstovais.

Kaimyninėje šalyje vykęs Xprint festivalis pasižymėjo itin dideliu dėmesiu edukacijai ir sklaidai. Čia buvo aptariamas ir analizuojamas visas leidybinis procesas – nuo pirminės idėjos iki popieriaus parinkimo, tolesnės leidinio sklaidos, taip pat kitų sprendimų, nulemiančių galutinį rezultatą. Renginio metu buvo informuojama apie paralelinius pasakojimus, kurie iškyla ir yra paremti šiuolaikinėmis fotografijos knygomis, festivalyje taip pat kuriama galimybe susidurti su alternatyviomis strategijomis, leidžiančiomis plačiau pažinti dabartines fotografinių leidinių tendencijas ir aktualijas. Dar vienas svarbus nagrinėjamas klausimas – kaip pati auditorija reaguoja ir kokius lūkesčius turi fotografiniams leidiniams.

Dalyvavimas renginyje iš dalies remiamas Lietuvos kultūros tarybos.

Kauno fotografijos galerija Xprint. festivalyje PoznanėjeViktorija