Igno Maldžiūno ir Artūro Morozovo parodos 10-toje Kauno bienalėje

11988509_10152996638907553_5352108697768940207_n

Rugsėjo 19 d. šeštadienį tęsis 10-tosios Kauno bienalės atidarymo renginiai. Kviečiame į dviejų itin aktyvių fotografų parodų atidarymus.

IGNAS MALDŽIŪNAS: SPECIFINĖS VIETOS INSTALIACIJA [POST]INDUSTRINĖSE „DIRBTINIO PLUOŠTO“ ERDVĖSE

Atidarymas 21 val. „Dirbtinio pluošto“ fabrike (Pramonės pr. 4, Kaunas)

“Jau daug metų skirtinguose žemynuose medžioju žmogaus sukurtus ir apleistus objektus. Juose randu ne žmogaus dabartį, o praeitį – vietoje vienos akimirkos bandau užčiuopti visą veiksmų seką, istoriją – kodėl pastatai yra apleisti, kada ir kas ten vyko, kas lankėsi, kokiomis nuotaikomis dalinosi ten brazdantys žmonės…
Naktimis vienam vaikštant po neaprėpiamo dydžio fabrikus, juose tarsi sukasi filmas – pusiau dokumentinis, pusiau mano išgalvotas. Didžiausias iššūkis buvo sujungti šiuos, atrodytų, skirtingus pasaulius į vieną kadrą. Tamsoje fotografuodamas emociškai stipriausius vietovės taškus, nušviečiu erdvę spalvotomis blykstėmis. Tai kūrinius daro tragikomiškus.
Kauno bienalėje ne tik sujungiu dokumentiką su asmenine vizija, bet ir pateikiu rezultatą realioje erdvėje, Dirbtinio pluošto fabrike – vienadieniame muziejuje. Fabriko patalpose esančiuose tarybinių laikų biuruose eksponuosiu darbus iš vietų, kuriose darbo žmones ilsėdavosi ir reabilituodavosi.
Eksponuojamose fotografijose nėra nė vieno portreto, nors žmogaus būtis ir įtaka aplinkai mano kūryboje itin svarbi. Ši ekspozicija laviruoja po laiką ir erdvę, nors tai tėra viena dimensija.”
Ignas Maldžiūnas

ARTŪRAS MOROZOVAS: PERSONALINĖ PARODA „KIKIMOROS GIMIMAS”

Atidarymas 19 val. Paveikslų galerijoje (K. Donelaičio g. 16, Kaunas)

“Tarsi barokiniame tapybos paveiksle, ankštoje patalpoje palinkusios prie blankios lempos šviesos mezga kelios moterys.
Į XVIII a. statytą tvirtovę Kijevo centre, kurioje jau metus laiko įsikūręs „Savigynos štabas“, visą dieną renkasi tai merginos, tai jų mamos ar močiutės. Dienomis mezgėjų susirenka tiek, kad sunku prasilenkti, o erdves užpildo kalbų klegesys, kavos aromatas ir skambanti ukrainietiška muzika. Kasdien daugybė ukrainiečių moterų renkasi į įvairias erdves gaminti uniformų Donbase kovojantiems snaiperiams.
Kikimora – tai slavų mitinė būtybė, pelkių deivė, gebanti įvilioti į klaidžius liūno akivarus. Šiuo žodžiu vadinama ir snaiperio uniforma, padedanti jam išlikti nepastebėtam aplinkoje.
Kikimoros gimimas – tai pasakojimas apie moteris, siuvančias aprangą Ukrainos kariams, kovojantiems šalies rytuose. Sudaryta iš daugybės audinio skiautelių, natūralaus pluošto atraižų, kikimora paverčia snaiperį nepastebima karo būtybe.”
Artūras Morozovas

Daugiau informacijos: http://www.bienale.lt/2015/

Igno Maldžiūno ir Artūro Morozovo parodos 10-toje Kauno bienalėjeadmin