Jacques Rouquette paroda Žydų kultūros ir informacijos centre

_B3K3786 - copie

Rugpjūčio 4 d. Kaune, Kauno choralinėje sinagogoje ir rugpjūčio 18 d. Vilniuje, Žydų kultūros ir informacijos centre atidaromos Prancūzų fotografo Jacques Rouquette fotografijų parodos apie Chasidų bendruomenę.

Jacques Rouquette – autorius, eklektikas ir improvizatorius, taip fotografą apibūdino šiaurės vakarų Prancūzijos, Bretanės regiono meno istorijos daktaras Marc Déceneux.

Jacques Rouquette – tarptautinio Bretanės fotografijos festivalio įkūrėjas ir vadovas, į šį festivalį yra pakvietęs dalyvauti ir keletą fotografų iš Lietuvos. Nime (pietų Prancūzija) festivalio vadovas. Vietinių ir tarptautinių studijų vedėjas. Džiazo festivalių Le Jazz est la ir Jazz en Junas – oficialus fotografas. Nenutrūkstantys autoriaus projektai apie bulių kautynes, savita kelionių ir gamtos fotografija ir originalūs portretai (tarp jų ir lietuvaitės, gyvenančios Prancūzijoje, modelio bei aktorės Miglės Rimaitytės) nepalieka abejingų žiūrovų ir fotografijos mylėtojų.

Nuo jaunų dienų susidomėjęs fotografija, (Jacques Rouquette) be abejonės ir dabar pro savo fotoaparato ieškiklį aistringai žvelgia į pasaulį. Nuolatos mokosi ir plečia savo akiratį nenuilstamai ieškodamas naujumo, aktualumo ir estetiškumo, šį kartą jis užsuka į Lietuvą.

Šiuo metu Jarou labiausiai įnikęs į reportažus apie žmogaus būtį, visuomenės sanklodą ir jos kontrastus, dažnai paprastai nematomus ar net lengvai nepasiekiamus. Tad neatsitiktinai ir Kaune bei Vilniuje fotografas pristato savo paskutinius darbus iš ciklo apie chasidizmą, kurio ištakos tampriai siejasi su Lietuvos senąja istorija.

Chasidizmas –XVIII a. Rytų Europoje susiformavęs religinis judėjimas (hebr. chasid „pamaldus“). Judėjimas pasklido po Ukrainą ir Didžiąją Lietuvos Kunigaikštystę. Tai dabartinis ultraortodoksinis žydų judėjimas, kuris jungia du pagrindinius tikslus: atsisakyti bet kokių modernių pakeitimų ir sukurti džiaugsmingą bendravimą su dievu, kurį jie praktikuoja šokdami ir dainuodami.

Jacques Rouquette parodoje savita menine kalba pasakoja apie šių žmonių maldą, išreikštą tykia ramybe, susikaupimu ir net pamaldžia aistra. Fotografijose mūsuose nematyti vaizdai – bendruomenė, kuri globaliu mastu gyvena tarsi nuošalesniame pasaulyje. Čia dievas garbinimas su džiaugsmu, net aistra. Chasidai tiki, kad taip dievas išlaisvina sielą nuo visų rūpesčių ir taip dainos bei šokiai tampa neatsiejama ritualo dalimi. Fotografijose rasime „apakimą“ prieš dieviškąjį didingumą, ryškų impulsyvumo ir muzikos, kurios negirdime fotografijose, ryšį. Pro Jarou akis neprasprūsta svarbios detalės, jos labai svarbios jo fotopasakojimui. Fotografijose esantys daiktai, kaip mobilus telefonas, Sprite gėrimai atskleidžia žiūrovui papildomas šio pasaulio spalvas – rodos chasidų modernumo atsisakymas visiškai neatmeta šiuolaikinio civilizuoto žmogaus patogumų.

Aistra, su kuria Jarou pasakoja apie šią bendruomenę neatsiejama nuo fotografinių vaizdų, kuriuose aistra liejasi per kraštus. Toks tokį rado… Maloniai kviečiame į fotografo Jacques Rouquette fotografijų parodas, kurių atidarymas vyks:

Kaune, Kauno choralinė sinagoga Ohel Jakov, rugpjūčio 4 d. 18 val.

Vilniuje, Žydų kultūros ir informacijos centre, rugpjūčio 18 d. 18 val.

Renginys nemokamas

Jacques Rouquette paroda Žydų kultūros ir informacijos centreAdmin