Kvietimas dalyvauti Jano Brykczyńskio kūrybinėse dirbtuvėse

Parallel

Kolektyvinis (ir individualus) kūrybinis procesas. Jano Brykczyńskio kūrybinės dirbtuvės

Kauno fotografijos galerija ir Parallel platforma skelbia kolektyvinio (ir individualus) kūrybinio proceso dirbtuvių atvirą kvietimą.

Vieta: Kauno fotografijos galerija

Data: rugsėjo 17-21 d.

Dalyviai: grupę sudarys daugiausia fotografai, taip pat laukiame paraiškų iš kultūros vadybininkų, grafinių dizainerių, tekstų autorių.

Aprašymas

Šiuose užsiėmimuose bus siekiama suburti grupę ir jai suteikti galimybę kartu mokytis ir patirti skirtingus kolektyvinio kūrybinio proceso aspektus.

Projekto kūrimas bendradarbiaujant yra daug reikalaujantis ir tuo pačiu – daug suteikiantis procesas. Užsiėmimų metu bus aptariama kaip organizuojamas kolektyvinis darbas, mezgamas pažinčių tinklas. Dirbtuvių vadovas pasidalins patirtimi, kurią įgijo nuo pat įkūrimo būdamas fotografų kolektyvo Sputnik nariu. Jų veikla tęsiasi jau 12 metų, per kuriuos buvo įgyvendinta daugybė bendrų projektų.

Kūrybinių dirbtuvių metu dalyviai vystys projektus, kurių tema yra postindustrinis miestas. Projektų vystymasis bus kasdien apžvelgiamas ir komentuojamas. Taip pat bus aptariamos skirtingos menininkų kolaboravimo galimybės. Užsiėmimų metu bus analizuojama kaip pasirinktas bendradarbiavimo būdas apibrėžia individualių projektų reikšmę Kūrybinių dirbtuvių metu sukurti darbai turės galimybę būti publikuoti Žurnale Kaunui „Į“ nr. 3

Reikalavimai dalyviams:

Kolektyvinė dvasia/pasirengimas dirbti komandoje

Atvirumas priimant ir reiškiant konstruktyvią nuomonę

Pirminis individualaus projekto tyrimas/analizė/eskizas

Dalyvavimas dirbtuvėse visas 5 dienas.

Skaitmeninis fotoaparatas ir nešiojamasis kompiuteris (ar kita įranga reikalinga kasdieniams projektų progreso rodymui)

Norinčius dalyvauti prašome atsiųsti:

– Trumpą projekto pristatymą (tekstas ir/ar vaizdinė medžiaga)

– CV

Prašome siųsti paraiškas į info@kaunasgallery.lt elektroninį paštą iki rugsėjo 14 d.

Jan Brykczyński (g. 1979) yra fotografas savo kūryboje analizuojantis Europos kaimo regionus ir kompleksišką žmogaus ir gamtos santykį. 2014 m. jis išleido knygą Boiko, kurioje nagrinėjamas Ukrainoje, Karpatų kalnuose esančiuose kaimuose vykstantis gyvenimas. Jo darbai apie Islandijos ūkius pelnė pirmąjį Sygneta fotografijos apdovanojimą. Tai suteikė jam galimybę sukurti projektą Sodininkas (The Gardener), kuriame analizuojama urbanistinė sodininkystė, šio projekto publikaciją 2015 m. išleido Dewi Lewis publishing. J. Brykczyński darbai buvo eksponuojami Deichtorhallen, Noorderligcht galerijoje, Musée de l’Elysée. Jam buvo suteiktos stipendijos EPEA, European Cultural Foundation ir Visegrad Fund stipendijos. Jis yra vienas iš tarptautinio fotografų kolektyvo Sputnik Photos įkūrėjų. Šis kolektyvas nagrinėja postsovietinių šalių transformacijas. J. Brykczyński yra Fotografijos instituto Opavoje (Čekijos respublika) dėstytojas ir aktyviai dalyvauja Sputnik Photos mentorystės programoje.

Parallel siekis – sukurti atvirą Europos fotografijos platformą, padėti tobulinti jaunųjų kūrėjų įgūdžius, vystyti ryšius tarp kūrėjų ir institucijų ir tarptautinį bendradarbiavimą, stimuliuoti kūrybos procesus. Ši platforma vienija meno institucijas, kylančius perspektyvius fotografus ir kuratorius.

Kūrybines dirbtuves remia Lietuvos kultūros taryba ir programa Kūrybiška Europa.

Kvietimas dalyvauti Jano Brykczyńskio kūrybinėse dirbtuvėseViktorija