Albumo „Joanas Fontcuberta: Istorijos krizė“ pristatymas Kaunas Art Book Fair

Joan Fontcuberta. Crisis of History. Published by Kaunas Photography Gallery

Kaunas Art Book Fair metu, spalio 3 d. šeštadienį 15:45 val. vyks naujausio Kauno fotografijos galerijos leidinio Joanas Fontcuberta: Istorijos krizė pristatymas. Renginyje dalyvauja: knygos teksto autorė Agnė Narušytė, dizainerė Inga Navickaitė-Drąsutė, leidėjas Gintaras Česonis.

Nors geriausiai žinomas kaip menininkas, Joanas Fontcuberta yra ir meno istorikas, kuratorius ir pedagogas, kurio kūryba jau seniai metė iššūkį plačiai paplitusioms fotografijos ir istorijos idėjoms. Šioje knygoje pristatomi trys svarbūs tyrimų projektai, kurių jis ėmėsi per savo ilgą karjerą. Kiekviename iš jų yra anksčiau nežinomų nuotraukų, kurios skatina permąstyti ir išplėsti standartines fotografijos istorijas.

Menininkas ir fotografija atskleidžia fotografijos vaidmenį modernistiniame mene, remiantis  žymiausių XX a. Ispanijos tapytojų Picasso, Miró ir Dalí fotografiniais eskizais. Čia siūlomos naujos įžvalgos tiek apie tapybą, tiek apie fotografijos pobūdį.

Trepat: avangardinės fotografijos atvejų tyrimas nagrinėja 4 dešimtmečio projekto rezultatus, Ispanijos gamyklą dokumentavo tokie meistrai kaip Walkeris Evansas, Albertas Rengeris-Patzschas, Moholy-Nagy, Charlesas Sheeleris ir Man Ray. Šis projektas apima esminius 20-ojo amžiaus fotografijos judėjimus, pradedant dokumentika, baigiant futurizmu, Neue Sachlichkeit ir siurrealizmu, bet čia yra vaizdų, kurių dar nematėme.

X.B. prikelia primirštą Ximo Berenguerio (1947–1978), anksti mirusio, mažai žinomo jauno gatvės fotografo, kūrybą. Jo neseniai iš naujo atrasti darbai užfiksavo Ispanijos energiją ir atkaklumą 70-aisiais, Franco eros pabaigoje.

Rodydamas mums meno, pramoninės dokumentacijos ir fotožurnalistikos pavyzdžius, Fontcuberta parodo nuotraukų takumą, daugiareikšmiškumą ir platų pasiekiamumą. Taip pat – skirtį tarp istorijos, žinių ir to, kas nutiko.

Išleido Kauno fotografijos galerija, 2020 m

Sudarė Alison Nordström ir Cale Garrido

Alison Nordström ir Agnės Narušytės tekstai

Dizainerė Inga Navickaitė-Drąsutė

Spausdino Kopa

Visa Kaunas Art Book Fair programa bus transliuojama iš Kauno fotografijos galerijos organizatorių feisbuko puslapiuose, o norintys dalyvauti gyvai, yra kviečiami atvykti prieš tai užpildžius registracijos formą renginio internetiniame puslapyje https://kaunasartbookfair.com. Leidinį įsigyti galite Kauno fotografijos galerijoje ir https://shop.kaunasgallery.lt/.

Leidinį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Albumo „Joanas Fontcuberta: Istorijos krizė“ pristatymas Kaunas Art Book FairAdmin