J. Budraičio fotografijų knygos „Mano Paryžius: slampinėtojo eskizai“ pristatymas

sen-miselio-bulvaras-696x1024

Gruodžio 23 d., (penktadienį), 16 val. Kauno fotografijos galerijoje vyks naujos Juozo Budraičio fotografijų knygos „Mano Paryžius: slampinėtojo eskizai“ pristatymas. Pokalbyje apie J. Budraičio kūrybą, Paryžių, fotografiją ir dabarties kultūrą dalyvaus aktorius ir fotografas Juozas Budraitis, knygos sudarytoja,  vizualinės kultūros tyrinėtoja humanitarinių mokslų daktarė Margarita Matulytė, filosofas, humanitarinių mokslų daktaras, buvęs Lietuvos ambasadorius prie UNESCO, Seimo narys Arūnas Gelūnas, Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkas Gintaras Česonis. Pokalbį moderuos žurnalistas ir intelektualaus internetinio žurnalo Doxa.lt redaktorius Ugnius Babinskas.

Leidinyje publikuojamas šviesios atminties Leonido Donskio tekstas, kuriame filosofas pažymi, kad “Toks kino menininkas, kaip Juozas Budraitis, tiesiog negalėjo nepajusti, kad Paryžius yra amžinojo kino erdvė. Skirtingai nuo to kino, kur jam tenka dalyvauti svetimoje ir režisieriaus kuriamoje vaizdų, vizijų, sapnų ir svajonių erdvėje, savąjį egzistencinį kiną Budraitis sukūrė pats. Kiti žmonės, net ir paryžiečiai, niekada to nebūtų pamatę ir pajutę. Tam reikia būti vienišiumi svetimame mieste, kinematografininku, fotografu, slampinėtoju, klaidžiotoju ir… Ir dar reikia labai ilgėtis kažko, iš ko gimsta kinas ir fotomenas. Be to ilgesio nebūtų nei kasdienybės akimirkas ir daiktus fiksuojančio fotografo žvilgsnio, nei kinematografo. Šio ilgesio persunktas ir Juozo Budraičio tikrovės matymas”.

Budraičio fotografijų knygą “Mano Paryžius: slampinėtojo eskizai / My Paris: sketches of the flâneur / Mon Paris: ébauches d’un flâneur” išleido Lietuvos dailės muziejus, sudarė Margarita Matulytė, dailininkė Laura Grigaliūnaitė.

J. Budraičio fotografijų knygos „Mano Paryžius: slampinėtojo eskizai“ pristatymasViktorija