Kaune vyks pirmasis „Gallery Weekend“ Baltijos šalyse

12920463_847903455355425_5542867132265103305_n

Gegužės 13-15 d. Kauno kultūrines erdves sujungs pirmasis Baltijos šalyse „Gallery Weekend“. Lietuva taps visame pasaulyje įsitvirtinusios iniciatyvos dalimi ir pradės tradiciją pakviesti lankytojus praleisti visą savaitgalį aktyviu kultūros maršrutu.

Pirmasis „Gallery Weekend Kaunas“ skirtas kuo plačiau pristatyti šiame mieste aktyviai veikiančias kultūrines erdves, tad veiklos ves per valstybinius muziejus, meno sąjungų ir privačias galerijas, mokslo įstaigų ir kultūrinių projektų erdves. Specialioje savaitgalio programoje lauks ne tik esamos ekspozicijos, bet ir jų atidarymai, ekskursijos su kuratoriais, edukacinės programos, gyvi garso ir vaizdo pasirodymai.

Gegužės 13 d., penktadienį, į tuo metu veiksiančias ekspozicijas ir specialius renginius kvies VDU menų galerija „101“, VDA KF galerija „M2“, Kauno fotografijos galerija, galerija „Meno parkas“, Kauno kolegijos J. Vienožinskio menų fakulteto galerija „Bright and Showy“, projektų erdvė „Kabinetas“. Gegužės 14 d., šeštadienį, renginiai iš Senamiesčio persikels į miesto arterijos Laisvės al. apylinkes – Nacionalinio M. K. Čiurlionio muziejaus padalinius (Čiurlionio dailės muziejų, A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejų, Kauno paveikslų galeriją, M. Žilinsko dailės galeriją), Kauno menininkų namus, taip pat galeriją „POST“. Aktyvios programos kulminacija įvyks kavinėje „Kultūra“ su eksperimentinės muzikos ir vizualaus meno duetu „Bionics“ bei kitais garso atlikėjais.

Taip pat „Gallery Weekend Kaunas“ metu veiks atviru bei specialiu kvietimu dalyvausiančios parodos naujojo Kauno menų inkubatoriaus galerijoje bei laikinose erdvėse Naujamiestyje. Visą savaitgalį parodų ir renginių lankymas galerijose bus nemokamas, o muziejuose – nustatytu metu.

PROGRAMA

GEGUŽĖS 13 D., SENAMIESTIS

 

Kaune vyks pirmasis „Gallery Weekend“ Baltijos šalyseViktorija