Kauno fotografijos galerija Les Rencontres d’Arles 2016 festivalyje

Processed with VSCO with f2 preset

47-ąjį kartą Arlio mieste, Prancūzijoje vykstantis Les Recontres d’Arles festivalis, veikiantis nuo liepos iki rugsėjo, kaip ir kasmet pritraukia daugelį fotografijos meno mylėtojų. Šių metų programą sudarė virš 40 parodų, kuriose dalyvavo beveik 200 šiuolaikinės fotografijos praktiką propaguojančių menininkų. Festivalio organizatorius Sam Stourdzé šį tęstinį renginį apibūdina, kaip šiuolaikinės kūrybos stebėjimą, kuris atskleidžia naujus talentus ir vyraujančias tendencijas.

Šiųmetinėje knygų mugėje, kuri vyksta pirmąją festivalio atidarymo savaitę, dalyvavo virš 80 leidėjų iš viso pasaulio, ją aplankė apie 10 000 žiūrovų. Iš visų Baltijos šalių, šiais metais mugėje dalyvavo tik atstovai iš Lietuvos. Kauno fotografijos galerija antrus metus Arlio festivalyje pristatė geriausius lietuvių autorių albumus, supažindino lankytojus su lietuvių menininkais fotografais.

Kaip ir kasmet, pirmąją atidarymo savaitę buvo išrinkti geriausi fotoalbumai ir fotomenininkai. Geriausios autorinės knygos laimėtoju tapo olando Mariken Wessels albumas “Taking Off. Henry My Neighbor”. Istorinės knygos prizą gavo Annette Behrens su albumu “(in matters of) Karl”. Šį įvertinimą 2015 metais iškovojo Kauno fotografijos galerijos išleista knyga apie Vito Luckaus biografiją. Trečiojoje kategorijoje, geriausio fotografijai skirto teksto autoriumi tapo “Negative Publicity : Artefacts Of Extraordinary Rendition” (Edmund CLARK & Crofton BLACK).

Fotomenininkui skiriamą „Metų atradimo“ apdovanojimą iškovojo Kenijoje (Afrika) gimusi menininkė Sarah Waiswa su savo serija „Stranger in Familiar Land series“. Modeliu pasirinkta juodaodė albinosė moteris, vaizduojama tarsi atėjusi iš sapnų pasaulio, komponuojama pačiose neįtikinėčausiose vietose. Tokį patį apdovanojimą 2005 m. šiame festivalyje gavo Rimaldas Vikšraitis. „Metų laureate“ tapo Barselonoje gimusios fotografės Laia Abril serija „A History of Misogyny Chapter One: Abortion”. Ciklą sudaro rastos nuotraukos, daiktai, tekstai ir asmeninis autorės susidurimas su pavojais su kuriais vis dar susiduria daugybė moterų įvairiose šalyse dėl legalių ir saugių aborto klinikų trūkumo.

Lietuvos fotografijos leidinių pristatymą užsienyje iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Kauno fotografijos galerija Les Rencontres d'Arles 2016 festivalyjeViktorija