Įspūdžiai iš Tarptautinės šiuolaikinio meno bienalės „Tallinn Photomonth“

IMG_4021

Kauno fotografijos galerijos atstovai rugsėjo 28 – spalio 1 dienomis dalyvavo Tarptautinės šiuolaikinio meno bienalės „Tallinn Photomonth“ profesionalų savaitės renginiuose. Rugsėjo 1 – spalio 29 dienomis bienalė yra pasklidusi po visą Estijos sostinę ir už jos ribų – parodos vyksta Estijos šiuolaikinio meno muziejuje (EKKM), Fotografijos muziejuje, miesto galerijose ir kitose erdvėse. Šiemet Talino fotografijos mėnesis išsiplėtė ir už miesto ribų – jo renginiai vyksta ir Narvoje – miesto rezidencijų centre ir meno galerijoje, čia buvusi Kauno fotografijos galerijos rezidentė Maria Kapajeva pristatė savo parodą “Svajonė yra nuostabi, tačiau neaiški” (“The Dream is Wonderful, Yet Unclear”) nagrinėjančią miesto santykį su jau apleistu Krenholm tekstilės fabriku, įkurtu dar devyniolikto amžiaus pabaigoje ir uždarytu 2010 metais, šis fabrikas buvo vienas kertinių darbo šaltinių visame mieste.

Vienas svarbiausių programos renginių – Estijos fotografijos mugė (Estonian Photographic Art Fair), vykstanti rugsėjo 29 – spalio 1 dienomis, tai – pirmoji ir vienintelė meno mugė Estijoje. Šiemet čia pristatytas 41 menininkas, penkios galerijos ir penkios projektų erdvės. Savo darbus pristatyti buvo pakviestas ir jaunosios kartos fotografas Visvaldas Morkevičius. Dar viena fotografijos mėnesio dalis yra vieša edukacinių renginių programa, nagrinėjanti fotografinius klausimus. Viešąją programą sudaro paskaitos, knygų pristatymai, menininkų kūrybos pristatymai, ekskursijos, kūrybinės dirbtuvės. Vienas svarbiausių renginių programoje buvo Paul Paper parengto leidinio “To Good to be Photographed” pristatymas, nagrinėjantis klaidų fotografijoje temą.

Šiemet renginį papildė ir profesionalų savaitė – intensyvus periodas nuo rugsėjo 26 iki spalio 1 dienos. Šiuo laikotarpiu įvairių užsienio meno institucijų atstovai, menininkai ir kuratoriai buvo supažindinami su Estijos meno institucijų veikla ir procesais. Svarbu paminėti, kad Kauno fotografijos galerija, dalyvaudama bienalės renginiuose, užmezgė kontaktus su viena pagrindinių meno leidyklų ir knygų parduotuvių Estijoje – Lugemik. Šiame knygyne nuo šiol bus galima įsigyti Lietuvos fotografų albumų, taip dar labiau praplečiant galimybes įsigyti Lietuvos fotografijos leidinių.

Lietuvos fotografijos pristatymą renginyje iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

 

Įspūdžiai iš Tarptautinės šiuolaikinio meno bienalės „Tallinn Photomonth“Viktorija