Kauno fotografijos galerija tarptautinėje meno mugėje Art Vilnius’15

A.Kuncius_Palanga,1983,liepa

Kauno fotografijos galerija šiųmetinėje tarptautinėje meno mugėje Art Vilnius’15 prisistato su Algimanto Kunčiaus darbais iš ciklo „Prie jūros“ (1965–tebetęsiamas). Didžioji dalis eksponuojamų darbų daugeliui žiūrovų bus matomi pirmą kartą.

Meno mugė vyks birželio 2528 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO (Laisvės pr. 5, Vilnius)

Kauno fotografijos galerijos stendas 3.06 (3 salė).

Jau penkis dešimtmečius tebesitęsiantys Algimanto Kunčiaus (g. 1939) Lietuvos pajūrio gyvenimo fotografiniai užrašai – tai savotiška sociologinė-antropologinė studija. Menininkas į pajūrį tarsi atseka paskui Sekmadienių” ciklo veikėjus – paprastus kaimo žmones – ir stebi juos kitokioje, jiems gan nebūdingoje, aplinkoje. Fiksuoja į bendrą atostogautojų minią įsimaišiusias skarotas močiutes, kostiumais pasipuošusius vyrus, po Roko atlaidų nuo bažnyčios traukiančius prie jūros prasieiti Palangos tiltu, su artimaisiais susėsti ant pajūrio smėlio ir čia išsitraukti savo lauknešėlį, įmerkti kojas į jūros vandenį.

         Pajūrio vasariniame šurmulyje įdėmiai stebėdamas pavienius asmenis ar žmonių grupeles, šeimas ir atostogoms būdingą sąlyginai nereikšmingą jų veiklą, fotografas dėmesį sutelkia į subtilias detales: žmonių pozas, gestus, veido išraiškas, laikysenas ir nesuvaidintus tarpusavio santykius. A. Kunčiaus kadruose ne ką mažiau svarbiais veikėjais tampa ne tik patys žmonės, bet ir visa juos supanti daugiaplanė aplinka bei tarytum perregima šviesa – viskas čia tarsi pajungiama bendram polifoniniam skambesiui, padedančiam atverti prasmių daugiasluoksniškumą.

Kauno fotografijos galerija tarptautinėje meno mugėje Art Vilnius'15admin