Atviras kvietimas dalyvauti Klavdij Sluban fotografijos dirbtuvėse

Miyajima, Japon 2016 •Klavdij SLUBAN 071-05a

Kauno fotografijos galerija kviečia dalyvauti dviejų dalių Klavdij Sluban dirbtuvėse, vyksiančiose spalio 1-3 d. ir lapkričio 11-14 d. Užsiėmimų metu bus vystomi nauji projektai ir analizuojamos sukurtų serijų eksponavimo, sekos, pristatymo leidinyje galimybės. 

Dirbtuvių metu sukurtos fotografijų serijos bus potencialiai įtrauktos į ketvirtąjį žurnalo Kaunui „Į“ numerį, kurio tema – įvairių tautų ir kultūrų įtaka Kauno miestui. Nors teiginys, kad Kaunas yra lietuviškiausias miestas jau tapo įprastas, naujame žurnalo numeryje siekiama kvestionuoti ir giliau pažvelgti į kultūrines mažumų, įvairių tautų įtakas, formavusias ir formuojančias miesto identitetą.  Leidinyje kaip neatsiejama miesto dalis įprasminamos už oficialiosios kultūros rėmų esančios iniciatyvos bei bendruomenės. 

Dirbtuvių aprašymas:

Tai patirtis, apimanti tris pagrindinius šiuolaikinės fotografijos aspektus:

·      kūrybinės vizijos išgryninimą atsižvelgiant į turimus darbus

·      asmeninių fotografijos serijų kūrimą, grįstą asmeninėmis ir fotografinėmis patirtimis

·      tinkamos prezentacijos formos pasirinkimą: skaidrių peržiūra, paroda, knyga…

Dirbtuves sudarys dalyvių darbų aptarimas – kiekvienas darbas bus atidžiai analizuojamas atsižvelgiant į dalyvio kūrybinius tikslus. Vėliau bus pristatomi pagrindiniai fotografai ir fotografijos kryptys. Likusios dirbtuvių dalies metu dalyviai kurs asmenines fotografijos serijas. K. Sluban sukaupta patirtis vedant dirbtuves Arlyje ir visame pasaulyje leis padaryti išsamų darbų redagavimą siekiant sukurti nuoseklias ir aktualias serijas. Užsiėmimų metu vyks grupiniai ir individualūs susitikimai bei diskusijos.

Vadovaujant K. Sluban šios dirbtuvės peržengs paprastų fotografijos dirbtuvių ribas ir aktyvuos kūrybinę raišką bei asmeninį kūrybiškumą, kartu su šioms unikalioms patirtims būdingu jauduliu ir abejonėmis.

Ką reikia turėti su savimi:

Anksčiau realizuotų projektų potfolio iš 20-40 nuotraukų (būtinai atspausdintų).

Knygas ir kitą reikalingą medžiagą, nešiojamą kompiuterį.

Skaitmeninį fotoaparatą ir jums reikalingus priedus.

Užrašinę ir rašymo priemones.

Kas gali dalyvauti?

Dirbtuvių konkursas atviras profesionaliems fotografams, menininkams, fotografijos ir kitų meno sričių studentams, mėgėjams fotografams ir menininkams ir t.t. Konkurse gali dalyvauti visų lygių motyvuoti dalyviai. Dalyvių skaičius ribotas.

Registracija ir dalyvavimo sąlygos:

Savo portfolio ir CV siųskite el. paštu gintare@kaunasgallery.lt

Registruotis galite iki rugsėjo 27 d.

Darbas vyks dviem etapais: spalio 1-3 d. ir lapkričio 11-14 d. Dalyvavimas abiejuose etapuose yra privalomas.

Pilna dalyvavimo kaina vienam asmeniui 500 Eur.  Iki 10 dalyvių mokestį dalinai (90%) finansuos Kauno fotografijos galerija kartu su Kauno miesto savivaldybe bei Lietuvos kultūros taryba.  Atrinktiems dalyviams mokestis sudarys 50 Eur.

Klavdij Sluban – European Publishers Award for Photography 2009, Leica Prize (2004) ir Niepce Prize (2000) – pagrindinio Prancūzijos fotografijos prizo laimėtojas Klavdij Sluban yra slovakų kilmės prancūzų fotografas, gimęs Paryžiuje 1963-aisiais.

Įkvėpti literatūros, o ne kasdieninių įvykių ar pirminių pojūčių, Sluban darbai pasižymi nuoseklumu ir aiškumu. Sluban fotografijos darbai buvo rodami tokiose prestižinėse institucijose kaip Tokio Metropolitan fotografijos muziejus, Maison Européenne de la Photographie Paryžiuje, Rencontres d’Arles, Helsinkio fotografijos muziejus, Kantono dailės muziejus, Musée Beaubourg, Teksaso technikos universiteto muziejus. Jo gausioje bibliografijoje – Beirut (Steidi), East to East (kartu su Actes Stud, Dew, Lewis, Peliti, Braus, Apeiron & Lunwerg ir Erri de Luca tekstais), Entre Parenthèses (Poche, Actes Sud nuotraukos), Transverses, (Maison Europ.enne de la Photographie) ir Balkans-Transit su François Maspero (Seuil tekstai).

Nuo 1995 Sluban veda dirbtuves jauniesiems pažeidėjams atliekantiems laisvės atėmimo bausmę. Prasidėjusios Prancūzijoje, Fleury-Mérogis kalėjime padedant Henri Cartier-Bresson, Marc Riboud ir William Klein, šios dirbtuvės buvo tęsiamos įvairiose perauklėjimo stovyklose Serbijoje, Slovėnijoje, Ukrainoje, Sakartvele, Moldovoje, Latvijoje ir perauklėjimo centruose Maskvoje, Sankt Peterburge bei Airijoje. Nuo 2007 Sluban dirba Jungtinėse Amerikos Valstijose su įkalinimo įstaigose kalinčiais jaunuoliais priklausančiais gaujoms Gvatemaloje ir Salvadore.

Dirbtuves iš dalies finansuoja Kauno miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.

Atviras kvietimas dalyvauti Klavdij Sluban fotografijos dirbtuvėseViktorija