M. Lansink ir R. Van Hulst rezidencijos projekto pristatymas

Margaret Lansink 2

Gruodžio 20 d., antradienį, 17.30 val. Kauno fotografijos galerijoje vyks kūrybinio dueto iš Olandijos – fotografės Margaret Lansink ir rašytojo Rene Van Hulst rezidencijos projekto Art of Empathy (Empatijos menas) pristatymas. Čia rezidentai dalinsis patirtimi kaip fotografija ir rašymas padeda emocijų ugdymui, formavimui.

Lansink ir R. Van Hulst atvyko į Kauną sudominti olando Jano Zwartendijko, gelbėjusio Kauno žydus II pasaulinio karo metu istorija (projekte J. Zwartendijkas dažnai įvardijamas kaip Mr. Phillips Radio). Šis įvykis tapo atspirties tašku visam projektui, orientuotam į empatijos svarbą ir ugdymą. Rezidencijoje fotografijos ir tekstų kūrimo pagalba buvo siekiama grąžinti ir formuoti atjautos, supratingumo jausmą. Kasdienybėje jie pastebi poreikį grąžinti empatiją į mūsų gyvenimus. Ši gryna ir unikali žmogiška emocija gali padėti sukurti artimesnį žmogišką ryšį, tą, kuris padėjo Mr. Philips Radio išsaugoti tūkstančių žmonių gyvybes.

Esminė rezidentų veiklos dalis – bendradarbiavimas su Kauno Maironio gimnazijos moksleiviais, su kuriais susitikimų metu buvo diskutuojama šia tema, kuriami tekstai ir fotografijos. Kauno fotografijos galerija dėkoja Kauno Maironio gimnazijai, mokiniams ir mokytojui Sauliui Petroniui už bendradarbiavimą ir pagalbą vykdant projektą.

Renginys vyks anglų kalba.

Daugiau informacijos apie projekto idėją ir vystymąsi galite rasti internetiniame puslapyje ir Instagram paskyroje.
http://wewest.eu/
https://www.instagram.com/we.west/

M. Lansink ir R. Van Hulst rezidencijos projekto pristatymasViktorija