Lietuvių šiuolaikinės fotografijos paroda „Kasdienybė“ Kijeve

IMG_8861 copy

Balandžio 13 d. 18 val. Nacionaliniame Taras Schevchenko muziejuje Kijeve (Boulevard 12), Ukrainoje, bus atidaryta Lietuvos šiuolaikinės fotografijos paroda „Kasdienybė“ (1963–2013 m.). Ši paroda – tai viena iš svarbiausių tarptautinio projekto tarp Lietuvos ir Ukrainos „Lietuva-Ukraina. Kultūros partnerystė 2016 m.“ dalis.

Parodoje pristatoma skirtingų kartų žinomų fotografų – Romualdo Požerskio, Algirdo Šeškaus, a. a. Vito Luckaus, Arturo Valiaugos, Mindaugo Kavaliausko, Aleksandro Macijausko, Donato Stankevičiaus, Antano Sutkaus, Gintaro Česonio, Algimanto Kunčiaus, Romualdo Rakausko – kūryba.

Ši paroda – tai vizuali kasdieninio Lietuvos gyvenimo istorija, kai pastarųjų 50 metų horizonte nutiko vis naujų ir naujų dalykų, aktualijų, nuotaikų ir tonacijų. Per šį periodą susiformavo trys fotografų kartos. Kiekviena iš kartų išsiskiria savo temomis, savita maniera, bet išlaikė troškimą pavaizduoti savo laiko aktualijas.

Kiekvieną dieną nutinka skirtingų dalykų. Visas mūsų gyvenimas susideda iš kasdienybės momentų. Kasdieniame gyvenime – viskas suprantama ir dėlto neužkliūva už akių, tačiau vis tiek tai išlieka nepaprastai svarbu.

Parodos kuratorius – Gintaras Česonis.

Parodos organizatoriai: Taras Shevchenko nacionalinis muziejus Kijeve, Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyrius, Lietuvos kultūros institutas.

Lietuvių šiuolaikinės fotografijos paroda „Kasdienybė“ KijeveAdmin