Lietuvos fotografijos knygos ir projekcija – naujame Tbilisio fotografijos ir medijos meno muziejuje

41943856_1958800670843837_6125626238959616000_n

Rugsėjo 13 d. duris atvėrė Tbilisio fotografijos ir medijos meno muziejus. Tai – pirmoji institucija Gruzijoje, skirta šiuolaikiniam vaizdui ir visoms jos formoms – fotografijai, videomenui, naujųjų medijų menui. Ši nevyriausybinė ir nepelno siekianti organizacija buvo įkurta 2017 m. Nestan Nijaradze ir Tusi Kapanadze iniciatyva.

Tikimasi, kad parodos, diskusijos ir edukacinės programos sukurs galimybę stiprinti fotografijos lauką Pietų Kaukazo regione. Vienas svarbiausių Tbilisio fotografijos ir medijos meno muziejaus projektų – Pietų Kaukazo fotografijos inovacijų ir edukacijos habas. Šį projektą remia Šveicarijos vystymo ir kooperacijos agentūra.

Rugsėjo 15 d., šio svarbaus Gruzijos fotografijos laukui įvykio proga muziejaus bibliotekai buvo padovanota Lietuvos fotografijos leidinių kolekcija, kurią sudaro 115 leidinių. Renginio metu taip pat buvo rodoma Lietuvos fotografiją pristatanti projekcija, apžvelgianti svarbiausius pastarojo šimtmečio autorių darbus. Projekcijoje rodomi Lietuvos fotografijos mokyklos tradiciją formavę, taip pat ją laužę ir kūrę naujas formas autoriai. Šis pristatymas – svarbus nuoseklaus bendradarbiavimo su Gruzijos fotografijos lauku žingsnis, prisidedantis prie Lietuvos fotografijos sklaidos.

Iniciatyvos partneriai: UPS Lietuva, LFS, LFS Kauno skyrius, LFS Klaipėdos skyrius, Kultūros meniu, VDA, Andrew Miksys, Visvaldas Morkevičius, Edmundas Kolevaitis, Romualdas Požerskis.

Lietuvos fotografijos knygos ir projekcija - naujame Tbilisio fotografijos ir medijos meno muziejujeViktorija