Lietuvos fotografijos leidiniai Niujorko meno knygų mugėje

IMG_7400

Rugsėjo 15 – 18 dienomis vienuoliktąjį kartą organizuojamoje vienoje didžiausių pasaulyje meno knygų mugėje Niujorke šiais metais Lietuvoje leistas publikacijas pristatė Kauno fotografijos galerija. Modernaus meno muziejų (MoMA PS1) šiais metais aplankė beveik 40 tūkstančių žiūrovų, renginyje dalyvavo 370 knygynų, antikvariatų, menininkų, institucijų, nepriklausomų leidėjų iš 28 pasaulio šalių.

Knygų mugėje Kauno fotografijos galerija pristatė daugiau nei  40 skirtingų Lietuvoje leistų albumų. Ievos Meilutės – Svinkūnienės kuruotos parodos albumas „Pokario istorijos”, sudarytas iš trijų autorių fotografinių serijų (Claudia Heinermann, Michal Iwanowski ir Indrės Šerpetytės) susilaukė ypatingo dėmesio – „Format” žurnale buvo įvertinta kaip viena iš dešimties geriausių fotografijos knygų meno mugėje. Didžiausio lankytojų populiarumo sulaukė Donato Stankevičiaus kuruotos parodos „Nuogo kūno teorija” katalogas, kuriame vaizduojami lietuvių fotografų 1960 – 1980 m. publikuoti aktai, Rimaldo Vikšraičio ir Martin Parr 2011 m. išleistas albumas „Tikras pasaulis” ir Vytauto V. Stanionio albumas „Nuotraukos dokumentams”, kuris jau yra įvertintas tarptautiniu mastu (vienas iš jų – 2014 m. ParisPhoto/Aperture foundation prizas). Kiti pristatyti leidiniai, kaip kad riboto tiražo Aurelijos Maknytės albumas “Burning Slides” (leista “NoRoutine Books”) susilaukė pasaulinio lygio menininko Jono Meko dėmesio. Nemažai iš Lietuvos atvežtų knygų buvo padovanotos ir Modernaus meno muziejaus (MoMA) bibliotekai, Kauno fotografijos galerijos knygų leidyba susidomėjo ir Niujorke esantys knygynai.

Niujorko meno knygų mugė yra organizuojama pasaulyje pirmaujančios nepelno siekiančios organizacijos “Printed Matter, Inc.”, kuri koncentruojasi į meno knygų sklaidą, vertinimą ir suvokimą. Mugėje sėkmingai pasirodė ir nepriklausomas leidėjas Andrew Mikšys/ARÖK Books. Taip pat, viename mugės metu organizuojamų renginių dalyvavo ir Jonas Mekas, pristatęs publikuotų ir nepublikuotų tekstų rinktinę „Scrapbook of the Sixties”. Daugiau informacijos apie renginį: http://nyartbookfair.com/about/

Lietuvos fotografijos leidinių pristatymą Niujorko meno knygų mugėje iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba.

Lietuvos fotografijos leidiniai Niujorko meno knygų mugėjeViktorija