Unseen festivalyje Amsterdame – Lietuvos fotografijos leidiniai

Unseen knygu muge

Rugsėjo 23 – 25 dienomis Kauno fotografijos galerija jau trečią kartą dalyvavo Unseen festivalio mugėje, kurioje pristatė Lietuvos fotografijos leidinius. Nuo 2012 metų Amsterdame vyktstantis festivalis ir mugė yra orietuoti į naujają, dar niekur neeksponuotą fotografiją.

Kaip festivalis, Unseen kvietė lankytojus ne tik iš šono stebėti naujas fotografijos tendencijas, bet ir būti įtrauktiems programos. Šių metų programa pasižymėjo tuo, kad renginys subūrė daugumą miesto lyderiaujančių institucijų, galerijų, menininkų ir iniciatyvų, naudojančių fotografiją netikėtais ir provokuojančiais būdais. Kiekvienais metais Unseen fotofestivalio renginiai vyksta naujai pasirinktoje Amsterdamo miesto dalyje, besistengiant ne tik supažindinti lankytojus su įvairiomis miesto viemtomis, bet ir įtraukti vietinius – gyventojus ir verslus. Šiemet festivalio širdimi tapo šimtąsias metines minintis miesto rajonas Spaarndammerbuurt.

Unseen fotografijos mugė festivalio metu įsikuria apleistame dujų fabrike Westergasfabriek – XIX amžiaus statinių komplekse, tapusiame kultūrinių renginių erdve. Šiemet, penktąjį kartą, mugėje dalyvavo 53 galerijos, kurios susibūrė tam, kad parodytų skirtingų krypčių menininkų fotografijas. Tačiau šiame renginyje nebuvo apsiribojama vien tik naujų darbų eksponavimu – čia buvo siekiama paliesti ir ištirti daugybę aktualių temų ir problemų. Renginį papildė tris dienas trunkanti paskaitų ir debatų programa, vykstanti Unseen Living Room erdvėje.

Unseen knygų mugėje buvo atkreipiamas dėmesys į fotografinius leidinius ir jų kūrėjus iš viso pasaulio, joje dalyvavo daugiau nei 60 nepriklausomų leidėjų. Festivalyje buvo koncentruojamasi į naujas publikacijas, Unseen knygų mugė taip pat siūlė platformą knygų pristatymams, bendravimui su autoriais ir pokalbiams apie leidybinę veiklą. Čia buvo suteikiama galimybė atrasti naujus leidinius ir susitikti su juos kuriančiais žmonėmis. Pritraukiant tarptautinę auditoriją, lankytojai gali būti arti ir bendrauti su menininkais, grafiniais dizaineriais ir kuratoriais, vertinančiais vizualumą ir neįprastus pasakojimus; knygų mugė jungia skirtingas praktikas, kurios susijungia fotografijos knygų publikavime. Todėl verta pasidžiaugti tuo, kad šiame renginyje Kauno fotografijos galerijos pristatyti tiek jaunesnės tiek vyresnės kartos lietuvių autorių leidiniai sulaukė lankytojų bei dalyvių susidomėjimo.

Kauno fotografijos leidinių dalyvavimą festivalio Unseen leidinių mugėje iš dallies remia Lietuvos kutūros taryba.

Unseen festivalyje Amsterdame - Lietuvos fotografijos leidiniaiViktorija