Lietuvos fotografijos leidiniai pristatyti Vienos fotografinių knygų festivalyje

wIMG_1998

Antrąjį kartą Kauno fotografijos galerija dalyvavo Vienos fotografinių knygų festivalyje. Birželio 10-11 dienomis vykęs renginys, kurio metu buvo pristatyti reti ir mažo tiražo albumai, pritraukė fotografijos knygų entuziastų, kolekcionierių, leidėjų, fotografų ir besidominčių fotografija iš viso pasaulio.

Penktus metus vykstantis “Vienna PhotoBook Festival” pakvietė ir išskirtines asmenybes skaityti su fotografija susijusias paskaitas. Vienas pranešėjų, Bruce Davidson, žinomas, kaip legendinis britų fotografas ir ilgametis “Magnum Photos” narys. Martin Parr, gerai pasaulyje žinomas fotografas, kurio darbai įtraukti į tokais kolekcijas kaip Viktorijos ir Alberto muziejaus, Tate galerijos, Čikagos meno instituto. Taip pat savo pranešimus skaitė fotografijos kritikai Gerry Badger ir Hans Michael Koetzle, rusų fotografas Nikolay Bakharev, Australijos fotoalbumų ekspertas Doug Spowart ir daugelis kitų.

Tarp daugelio Lietuvos fotografijos albumų, šiais metais Kauno fotografijos galerija pristatė ir naujausią knygą – tai gerai žinomo lietuvių menininko Rimaldo Vikšraičio fotoalbumas “Homo Vikšraitis”. Albumas sudarytas iš dar nematytų, bet puikiai menininko kūrybinį braižą atspindinčių kadrų, o išskirtinis dizainas atspindi savitą ir ne visuomet patogias temas nagrinėjančią kūrybą. Vienos festivalio metu R. Vikšraičio knyga susilaukė išskirtinio Martin Parr bei daugelio kitų fotografijos entuziastų dėmesio.

Dalyvavimą Vienos fotografijos leidinių mugėje iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba
Lietuvos fotografijos leidiniai pristatyti Vienos fotografinių knygų festivalyjeViktorija