Lietuvos fotografijos leidiniai pirmą kartą pristatyti Švedijoje

IMG_2799

Kauno Fotografijos galerija, tęsdama Lietuvos fotografijos leidinių pristatymą užsienio festivaliuose ir rugsėjo 14-16 d., pirmą kartą dalyvavo  Landskrona Foto fotografijos leidinių mugėje. Tai – jau šeštą kartą vykstantis kasmetinis įvykis, Švedijoje suburiantis fotografijos lauko dalyvius. Šiemet festivalio parodose buvo eksponuoti 120 menininkų darbai, parodas papildė turai, diskusijos, paskaitos ir kūrybinės dirbtuvės. Vienas iš festivalio tikslų yra rodyti fotografiją naujuose kontekstuose, o itin didelis dėmesys skiriamas viešosioms miesto erdvėms. Landskrona foto neapsiriboja tik parodomis – festivalio veikla taip pat apima fotografijos, jos istorijos tyrimus, fotografinio paveldo išsaugojimą ir paramą šiuolaikiniams menininkams.

Lietuvos fotografiją pristatantis stendas susilaukė tiek vietinės tiek tarptautinės auditorijos dėmesio. Lankytojai itin domėjosi Lietuvos fotografijos klasikų – Antano Sutkaus, Aleksandro Macijausko leidiniais, taip pat susidomėjimo sulaukė Vytauto. V. Stanionio leidinys „Nuotraukos dokumentams“ bei Visvaldo Morkevičiaus „Public Secrets“.
Džiaugiamės jog Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyrius prisistatantis kaip Kaunas Gallery Books jau yra lengvai atpažįstamas vardas užsienyje ir dėka  Lietuvos kultūros taryba paramos gali atstovauti Lietuvos fotografų leidybinius projektus Europoje.

Lietuvos fotografijos leidiniai pirmą kartą pristatyti ŠvedijojeViktorija