Lietuvos fotomenininkų sąjunga 18–oji tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje

VKM_1280x400_LT

Vasario 23-26 dienomis „Litexpo“ parodų rūmuose vyks gausia renginių programa pasižyminti 18-oji tarptautinė Vilniaus knygų mugė. Jau kelintus metus iš eilės mugėje dalyvaujančios ir leidinius pristatančios Lietuvos fotomenininkų sąjungos (LFS) stendas – vienintelis visoje mugėje skirtas fotografijos menui.

Besidomintieji fotografija šiais metais turės galimybę ne tik įsigyti naujų leidinių, bet ir susitikti su jų autoriais – Romualdu Požerskiu ir Algimantu Maldučiu.

Vasario 25 d., 14 val. vyks susitikimas su Romualdu Požerskiu, dar šiemet išleidusiu naują albumą „Atlaidai“. Atlaidus R.Požerskis fotografavo daugiau nei du dešimtmečius (1974–2001) keliaudamas po įvairias Žemaitijos bei Dzūkijos vietas, įamžindamas kitoniško pasaulio vaizdus, stipriai jaučiamus visame fotografijų cikle. Vasario 25 d., 16 val. besidomintieji 9-ojo dešimtmečio fotografija kviečiami į susitikimą su A.Maldučiu, pristatančiu savo naują retrospektyvinį fotografijų albumą „Ne sezono metas“.

Kaip ir kasmet, LFS leidinius įvertino Kultūros ministerijos organizuojamas Knygos meno konkursas – diplomą laimėjo dailininko Tomo Mrazausko apipavidalintas katalogas „Kasdienybė“. Tarp gražiausių knygų pateko platformos NoRoutine Books leidiniai – premija skirta dailininkui Gyčio Skudžinsko už knygą „Tada“ (autorius Algis Griškevičius), G. Skudžinskas taip pat pelnė diplomą už knygą „Burning Slides“ (autorė Aurelija Maknytė).

Lietuvos fotografijos leidiniai buvo pristatyti net penkiose tarptautinėse fotografijos knygų mugėse (Amerikoje, Austrijoje, Lenkijoje, Prancūzijoje bei Olandijoje). Didelio susidomėjimo sulaukė katalogas „Nuogo kūno teorija“, „Pokario istorijos“, V.V.Stanionio, R.Vikšraičio, G.Skudžinsko, V.Pletkaus bei kiti albumai.

Lietuvos fotomenininkų stende Vilniaus knygų mugės metu bus galima įsigyti ir nepriklausmų leidėjų (VšĮ „Kultūros meniu“, „NoRoutine Books“) leidinių.

Lietuvos fotomenininkų sąjunga 18–oji tarptautinėje Vilniaus knygų mugėjeAdmin