Margaret Lansink ir Rene Van Hulst rezidencija Kauno fotografijos galerijoje

Margaret Lansink ir Rene Van Hulst

Lapkričio – gruodžio mėnesiais Kauno fotografijos galerijos rezidencijoje lankosi kūrybinis duetas iš Olandijos – fotografė Margaret Lansink ir rašytojas Rene Van Hulst. Rezidentai atvyko į Kauną, nes juos sudomino olando Jano Zwartendijko, gelbėjusio Kauno žydus II pasaulinio karo metu istorija (projekte J. Zwartendijkas dažnai įvardijamas kaip Mr. Phillips Radio). Šis įvykis tapo atspirties tašku visam projektui, orientuotam į empatijos svarbą ir ugdymą.

Rezindecijoje fotografijos ir tekstų kūrimo pagalba siekiama grąžinti ir formuoti supratingumo, atjautos jausmą. Kasdienybėje jie pastebi poreikį grąžinti empatiją į mūsų gyvenimus. Per daug ir per dažnai viskas sukasi apie konfrontaciją, atskirtį ar negatyvias jėgas, empatija gali padėti sukurti bendrą pamatą mūsų gyvenimuose. Ši gryna ir unikali žmogiškoji galia gali padėti sujungti vienas kitą, kaip kad Mr. Philips Radio netgi išsaugojo tūkstančių žmonių gyvybes.

Esminė rezidentų veiklos dalis – bedradarbiavimas su Kauno Maironio gimnazijos moksleiviais, su kuriais susitikimų metu diskutuojama šia tema ir mokiniai kuria fotografijas. Kauno fotografijos galerija dėkoja Kauno Maironio gimnazijai ir mokytojui Sauliui Petroniui už bendradarbiavimą ir pagalbą vykdant projektą

Daugiau informacijos apie projekto idėją ir vystymąsi galite rasti internetiniame puslapyje ir Instagram paskyroje.
http://wewest.eu/
https://www.instagram.com/we.west/

 

Margaret Lansink ir Rene Van Hulst rezidencija Kauno fotografijos galerijojeViktorija