NATHALIE DAOUST PARODA “KORĖJIETIŠKI SAPNAI”

Korean Dreams

Gegužės 12 dieną, 18.30 val. Kauno fotografijos galerijoje vyko kanadiečių fotografės, šiuolaikinės menininkės Natalie Daoust parodos „Korėjietiški sapnai“ („Korean Dreams“) atidarymas. Šis renginys – gegužės 11-14 d. vykusios iniciatyvos Gallery Weekend Kaunas programos dalis.

„Korėjietiški sapnai“ – tai fotografijų serija, kurioje tiriamas paslaptingas Šiaurės Korėjos pasaulis, kurio egzistavimas, rodos, yra susitingęs laike. Kūriniuose perteikiama kolektyvinė tautos sąmonė, jos formavimas. N. Daoust didelę savo karjeros dalį praleido tirdama chimerišką fantazijų pasaulį, skatinantį žmones atskleisti savo vidinius troškimus svajoti, rengtis ar atrodyti kitaip, peržengti patogumo ribas ir kitais būdais pabėgti nuo realybės. Šiame foto cikle dėmesys skiriamas būtent bėgimo nuo tikrovės, eskapizmo impulsui – ne kaip individualiam pasirinkimui, o kaip ant visos tautos priverstinai užkrautam gyvenimo būdui.

Kalbėdama apie savo kūrybą N. Daoust teigia: „Nuo pat savo pirmųjų fotografijos eksperimentų buvau apžavėta žmonių elgesio ir įvairių to formų, ypač mūsų troškimo gyventi svajonių pasaulyje. Naujo mano projekto estetika tarsi pratęsia vizualinius tyrinėjimus, vykdomus sapnų ir realybės susikirtimo taške. Tačiau šįkart viskas sutelkta į bėgimą nuo tikrovės ir savojo asmens netekimą šio proceso metu.“

Menininkė tyčia „aptemdo“ savo fotografijas ryškinimo metu, vaizdus paversdama faktų netekusiais ir stipriai prigesintais fantazijų liudininkais, taip kurdama atsiskyrimo nuo realybės įvaizdį.

Paroda veiks iki birželio 18 dienos.

Daugiau informacijos apie Gallery Weekend Kaunas: https://www.galleryweekendkaunas.lt/  

Parodą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kanados ambasada Lietuvojeunnamed

 

NATHALIE DAOUST PARODA "KORĖJIETIŠKI SAPNAI"Admin