Tarptautinio projekto rezultatai – parodos Vengrijoje ir Vokietijoje

Parallel Capa paroda-min

2017 metais buvo įkurta tarptautinė fotografijos platforma Parallel, vienijanti svarbiausias Europos fotografijos institucijas, tais pačiais metais Kauno fotografijos galerija tapo šios platformos nare. Šios iniciatyvos dėka kylantis fotografas Šarūnas Kvietkus ir kuratorė Gintarė Krasuckaitė tapo projekto dalyviais. Tai tapo svarbiu žingsniu, atveriančiu plačias tarptautines galimybes jauniems, perspektyviems Lietuvos fotografijos lauko atstovams. Projekto metu su profesionalių mentorių pagalba buvo vystomi nauji fotografijos projektai, formuojamos parodos.

Balandžio 18 d. Robert Capa šiuolaikinės fotografijos (Robert Capa Kortárs Fotográfiai Központ) centre buvo atidaryta jaunųjų fotografų Morten Barker, Emanuel Cederqvist ir Philipp Meuser paroda Toliveika (Távolhatás), kuratorė – G. Krasuckaitė.

Parodoje eksponuojami fotografijos projektai balansuoja tarp romantiškų vaizdų ir koliažų sukonstruotų iš vaizdinių kodų. Kūriniuose peizažai atveriami kaip daugiasluoksnė erdvė, tampanti tyrinėjimų, laiko potyrio ir mitologinio paveldo pasakojimų šaltiniu.

Paroda Robert Capa centre Budapešte veiks iki gegužės 19 d. Šį paroda yra inicijuota europinės fotografijos platformos Parallel.

Jaunojo fotografo Š. Kvietkaus, taip pat dalyvavusio Parallel projekte, kūriniais bus eksponuojami Hamburgo trienalėje, kuratorius – Téo Pitella.

Parallel siekis – sukurti atvirą Europos fotografijos platformą, padėti tobulinti jaunųjų kūrėjų įgūdžius, vystyti ryšius tarp kūrėjų ir institucijų ir tarptautinį bendradarbiavimą, stimuliuoti kūrybos procesus. Ši platforma vienija meno institucijas, kylančius perspektyvius fotografus ir kuratorius.

 

Primename, kad iki gegužės 4 d. galite teikti paraiškas dalyvauti antrajame Parallel cikle.

Daugiau informacijos menininkams: https://www.picter.com/parallel/open-call-2018/

Daugiau informacijos kuratoriams: https://www.callforcurators.com/2018/03/15/parallel-open-call-2018-new-curators/

Informacija apie projektą: http://parallelplatform.org/

Projektas finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos ir ES programos Kūrybiška Europa.

Tarptautinio projekto rezultatai - parodos Vengrijoje ir VokietijojeViktorija