Lietuvos fotografijos leidinių pristatymas Orhuso fotoknygų savaitėje

IMG_7520-min

Spalio 5-7 dienomis Kauno fotografijos galerija Orhuso fotoknygų savaitėje pristatė Lietuvos fotografijos leidinius. Nuo 2014 m. vykstanti Orhuso fotoknygų savaitė (Photobook Week Aarhus) per savo gyvavimo laikotarpį spėjo įsitvirtinti kaip svarbus tarptautinis renginys. Šiemet Orhuso fotoknygų savaitėje buvo eksponuojami pripažinimo sulaukusių ir kylančių menininkų leidiniai, taip pat buvo suteikta galimybė prisistatyti leidėjams, kuratoriams, spaustuvėms ir knygynams. Festivalis vyko Orhuso architektūros mokykloje, Galleri Image, ARoS (Orhuso meno muziejuje), Dokk1 ir Verpan dizaino erdvėje. Šių metų tema – Virtualumas ir fiziškumas, kurią plėtojant buvo nagrinėjamas skaitmeninių technologijų pažanga ir jų įtaka fotoknygoms. Festivalyje bus diskutuojama apie fotografijos skaimeniškumą ir virtualios realybės ir hyperrealizmo temas, kurios padėjo geriau įsigilinti į knygos ateitį.

Kauno fotografijos galerijos atstovai Gintaras Česonis ir Viktorija Mašanauskaitė renginyje pristatė Lietuvos fotografijos leidinius. Festivalyje specialus dėmesys buvo skirtas Lietuvos ir Latvijos fotoknygoms – jos buvo pristatytos parodos formatu (Lietuvos knygų ekspoziciją kuravo G. Česonis). Parodoje buvo eksponuojami V. Luckaus, A. Sutkaus, R. Rakausko, A. Macijausko, R. Vikšraičio, Vytauto V. Stationio, A.Šeškaus, V. Pletkaus, I. Urbonaitės, G. Skudžinsko, A. Mikšio, M. Matulytės, V. Morkevičiaus leidiniai. Fotoknygas buvo galima ne tik apžiūrėti, G. Česonio paskaita leido geriau susipažinti su istorija ir kontekstu.

Džiaugiamės jog Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyrius prisistatantis kaip Kaunas Gallery Books jau yra lengvai atpažįstamas vardas užsienyje ir Lietuvos kultūros tarybos paramos gali atstovauti Lietuvos fotografų leidybinius projektus Europoje.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Lietuvos fotografijos leidinių pristatymas Orhuso fotoknygų savaitėjeViktorija