Sakartvelo Fotografijos projekcijų naktis Kaune

100477535_591120514830302_2800436711283228672_n

Kauniečiams gimtadienio dovaną iš Sakartvelo siunčia Tbilisio fotografijos ir multimedijos muziejus bei Tbilisio fotofestivalis. Bendradarbiaujant su Kauno fotografijos galerija Eigulių rajone, ant Ukmergės g. 8 daugiabučio sienos gegužės 23 d., 22 val. bus surengtas Sakartvelo fotografiją pristatantis projekcijų vakaras. Renginio metu bus pristatomi Boris Shaverdyan, Levan Kherkheulidze, Rezo Kezeli ir kitų fotografų kūriniai.

Šalyje prasidėjus karantinui, Tbilisio fotografijos ir multimedijos muziejus kartu su Tbilisio fotofestivaliu inicijavo Fotografijos nakties projekcijų renginius, taip išreikšdamas solidarumą su įvairiomis bendruomenėmis pandemijos metu. 

Muziejus suformavo rinktinę projekcijų programą, remdamasis savo archyvuose saugoma medžiaga. Norintieji surengti Fotografijos nakties projekcijų vakarą turi pasirūpinti projektoriumi ir fasadu, ant kurio bus rodomi vaizdai. Projekcijos buvo surengtos įvairiose Tbilisio vietose, Latali kaime, 15000 m. aukštyje virš jūros lygio, taip pat įvairiose Liublijanoje, Niujorke ir Los Andžele.
Pirmoji Fotografijos naktis įvyko kovo 27 d. sename Tbilisio rajone su penkiasdešimties I. Gogebašvili gatvės gyventojų pagalba. Sakartvelo ir užsienio autorių fotografijos, dažniausiai eksponuojamos muziejuje buvo matomos tiek vietinei bendruomenei, tiek prašalaičiams.
Arlio festivalis (Les Rencontres de la photographie) ir Magnum Photos taip pat prisijungė prie Fotografijos nakties iniciatyvos ir papildė projekcijų vakarą savo kolekcijų vaizdais. 

Renginio dalyvių skaičius lauke bus ribojamas iki 30 žmonių, kiekvienas lankytojas turi laikytis ne mažesnio nei 2 metrų atstumo tarp asmenų.

 

Sakartvelo Fotografijos projekcijų naktis KauneEmilija Jonaitytė