Shane Lavalette paroda „One Sun, One Shadow“

ShaneLavalette_OneSunOneShadow_02

Nuo sausio 26 dienos, 12 val. Kauno fotografijos galerijoje veikia personalinė amerikiečių fotografo Shane‘o Lavalette paroda „One Sun, One Shadow“ („Viena saulė, vienas šešėlis“). Autorius, viešėjęs Lietuvoje pagal galerijos rezidencijos programą dar 2014 metais, šį kartą grįžta į Kauną pristatydamas parodą. Vasario 4 dieną, 16 val. galerijoje vyks susitikimas su menininku.

„JAV pietinėse valstijose menininkas nusprendė nuodugniai išvaikštinėti įvairiausias apylinkes, ieškodamas vizualių pliūpsnių, kurie tiesiog pulsuoja vietinės muzikos ritmu ir jausmu. Vengdamas etnomuzikologų bei fotožurnalistų išmintų takų, fotografas išvengė ir to, apie ką kalbėjo viena pirmųjų bliuzo motinų Ma Rainey: „Baltieji girdi bliuzą ateinant, bet nežino, iš kur jis čia atėjo.“

Užuot skynęs gėles, S. Lavalette rauna visas šaknis, pats tapdamas pasikausčiusiu analogijų, aliuzijų ir perifrazių medžiotoju. „One Sun, One Shadow“ nėra istorinis pietų muzikos paveikslas; fotografinio pasakojimo pagrindas yra įtraukiančio garsų pasaulio tradicijų atsispindėjimas neišsamiuose vizualiuose fragmentuose ir pagavus šio specifinio fenomeno „barškėjimas“ fotografo darbuose.

Projektas apie projektą: S. Lavalette įprasmina pietinių valstijų muziką nesuteikdamas tikslios informacijos, tik keliaudamas per „antraeilius“ žanrus – portretus, peizažus, natiurmortus. Keliaudamas ir leisdamas pačiam projektui pakeliui kaupti reikšmes, o ne išdėstydamas tezę ir išklodamas jos poskyrius. Shane Lavalette nuotraukos yra tiesioginės, netgi gan obsesiškai aiškios; jos paremtos metafizine idėja, kad per objektyvo linzę žiūrovui įmanoma pertransliuoti betarpiškai atvirą stebėjimą. Tylios menininko darytos fotografijos susijungia į garsią visumą. Šių meno darbų namai – nuolatos išvykusio fotografo pasaulis, kuris, kaip pats autorius mums demonstruoja, yra lyg neišsenkantis šulinys.“ – Tim Davis.

Paroda veiks iki vasario 26 dienos.

Shane Lavalette paroda „One Sun, One Shadow“Admin