Skaidros Trilupaitytės paskaita “Neįveikiamas kūrybiškumas arba kaip mąstyti savarankiškai?”

23107234_1195258160618416_1937846402_o

Lapkričio 17 d. 18 val. Kauno fotografijos galerijoje vyks Skaidros Trilupaitytės paskaita “Neįveikiamas kūrybiškumas arba kaip mąstyti savarankiškai?”

Kūrybiškumo sąvoka seniai įsitvirtino mene, versle, moksle ir kasdieniniame gyvenime. Kaip teigia italų filosofas Paolo Virno, politinėse diskusijose žodis „kūrybiškumas“ taikomas taip plačiai, jog iš esmės tampa tiesiog žmogiškos prigimties sinonimu, kas įgalina produkuoti įvairias „raminančias“ tautologijas. Posakis, jog siekdami didžiausio efektyvumo turėtume veikti kūrybingai, tapo savotiška kliše. Net ir kultūros politika (bei ministerijų stalčiuose nusėdusios galimybių studijos ar strategijos) ne vienerius metus deklaruoja kūrėjų ir kūrybiškumo svarbą ekonomikai, pasakodama mitą apie „kūrybines industrijas“. Žinia, menininkai dažniausiai eksperimentuoja su skirtingomis raiškos priemonėmis, ieško atsakymų į pamatinius prasmės klausimus, kvestionuoja politikų peršamas banalybes. Tačiau jei kūrybiškumas tapatinamas su gebėjimu išspręsti nuolat iškylančias problemas, ar neturėtume šiandien kliautis maksimalų efektyvumą siūlančio dirbtinio intelekto proveržiu, o ne baigtinio ir netobulo žmogaus minčių bei jausmų padariniais?

 
Ši paskaita yra viena iš šių metų Kauno fotografijos galerijoje vykstančio ciklo dalių. Programa orientuojasi į šiuolaikiniame pasaulyje vyraujančią kūrybinės stokos bei vaizduotės problemą, apatiškumą, kultūrines kartotes bei paviršutinišką mąstymą. Neformalios mokyklos metu vyks paskaitos bei kūrybinės dirbtuvės, atliepiančios išvardintas problemas, tokiu būdu siekiant atkreipti įvairių meno sričių kūrėjų dėmesį į savirefleksijos svarbą, gilesnio turinio paiešką. Ciklą sudarys trys skirtingų savo srities profesionalų paskaitos, dvejos kūrybinės dirbtuvės ir diskusija.
 
Projektą finansuoja Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“
Skaidros Trilupaitytės paskaita "Neįveikiamas kūrybiškumas arba kaip mąstyti savarankiškai?"Admin