Tarptautinė rudens mokykla Lietuvoje Žurnalo Kaunui kūrimas

FROH_Autumn_School_Kaunas_engl_print

Kauno fotografijos galerija kartu su nepriklausomo vokiško žurnalo FROH! leidėjais organizuoja
rudeninę vaizdinio pasakojimo ir naujosios žurnalistikos rudens mokyklą, vyksiančią Kaune kaip tarptautinio kūrybinių dirbtuvių ciklo Publish Yourself! (www.publish-yourself.org) dalis.

Kviečiame jus sudalyvauti aštuonias dienas vyksiančiose kūrybinėse dirbtuvėse ir 2016 m. lapkričio 17-24 d. kartu su marga kylančių fotografų, žurnalistų ir dizainerių komanda sukurti nepriklausomą žurnalą nuo visiško nulio iki pat galutinio rezultato – atspausdinto produkto. Norime jums suteikti įgūdžių nepriklausomai kūrybinei veiklai ir taip paskatinti kurtis žodinius, vaizdinius, bei kitokius žurnalistinius reportažus.

KOKIA YRA ŠIO PROJEKTO ESMĖ?
Kauno miesto veidą kiekvieną dieną keičia už formalaus miesto fasado vykstantys socialiniai ir erdviniai procesai. Kauno įvaizdis – nuolatos formuojamas naudojant viešųjų ryšių strategijas, skirtas padaryti miestą patraukliu. To pasekmėje kasdieniai vietinių žmonių gyvenimai ir autentiškos patirtys tampa vis labiau nematomais.
Taigi mes nusprendėme kolekcionuoti istorijas, slypinčias už to, kas akivaizdu – iš užslėptų miesto kiemų ir autentiško jo gyvenimo. Į kiemo sąvoką įeina ir asmeniniai, fiziniai, politiniai, bei kultūriniai kiemai, į kuriuos norėtume pažvelgti ir iš analitinės, ir iš meninės pusių.

KAIP ŠIS PROJEKTAS VEIKIA?
Kviečiame atsiųsti prašymą dalyvauti dirbtuvėse kartu su dizaino eskizu arba idėja istorijai, vykstančiai Kaune arba pasakojančiai apie Kauną. Pirmoji dirbtuvių dalis bus skirta idėjų gilinimui ir vystymui, taip pat naujų metodologijų iš įvairių sričių – naujosios žurnalistikos, vizualinio pasakojimo, ir pasakojamosios istorijos – mokymuisi. Per dirbtuvių savaitę idėją įgyvendinsite tekstiniu, žodiniu, ar kitokiu kūrybiniu formatu. Mes jums duosime patarimų, kurie padės susipažinti su teksto rinkimo, redagavimo, ir post-produkcijos metodais. Dirbtuvių pabaigoje istorijas apjungsime ir paruošime galutinį PDF failą spausdinimui.

KAIP PATEIKTI PRAŠYMĄ?
Prašymą kviečiame teikti studentus, jaunus profesionalus, ir neseniai baigusius žurnalistikos, socialinių mokslų, ar menu sričių studijas. Jeigu turite straipsnių rašymo, leidybos, menų ir iliustracijos, fotografijos, ar dizaino patirties, prašome siųsti savo idėją / eskizą bei portfolio el. pašto adresu viktorija@kaunasgallery.lt iki 2016 m. spalio 16 d.

APIE DĖSTYTOJUS

Sebastian Pranz, *1979, tiria, kaip medijos transformuoja visuomenę. Įgijęs sociologijos doktorantūrą, pradėjo dirbti leidėju. Taip pat dirba kviestiniu HFBK dėstytoju Hamburge.
sebastianpranz.de

Klaus Neuburg, *1977, studijavo architektūrą ir dirba dizaineriu bei leidėju. Jo leidybinė veikla buvo įvertinta „Red Dot“ dizaino apdovanojimu. Klaus – FROH! kūrybinis direktorius bei vienas iš žurnalo steigėjų, mokytojas Ruhrakademia ir kviestinis HFBK dėstytojas Hamburge.
klausneuburg.de

Fabian Weiss, *1986, yra laisvai samdomas fotografas, dirbantis su nacionaliniais bei tarptautiniais leidiniais, bei kviestinis HFBK dėstytojas Hamburge. Savo individualiuose projektuose jis tiria kultūrinius pokyčius asmeninėse struktūrose platesniame juos supančios kultūros kontekste.
fabianweiss.com

Publish Yourself! – dirbtuvių ciklas, inicijuotas tarptautiniame lygmenyje pripažintų FROH! (www.frohmagazin.de) žurnalo leidėjų ir redaktorių. Dirbtuvėmis siekiame kurti alternatyvias viešąsias sferas ir taip visuomenėje įkvėpti kūrybinius procesus. Tikime, kad nepriklausoma ir vietinė žurnalistika užima kertinį vaidmenį įgalinant žmones veikti ir vykdyti pokyčius.
www.publish-yourself.org

Šios dirbtuvės organizuojamos Froh! bendradarbiaujant su Kauno Fotografijos Galerija bei Kauno Savivaldybės, Kauno galerijos rezidentūros programos, ir Vokietijos GLS Labdaros Fondo dėka.

KĄ ĮGYSIU DIRBTUVIŲ METU?

  • Patirtį kuriant žurnalą
  • Realizuotą leidinį ir projektą savo portfolio
  • Tarptautines pažintis bendradarbiavimui ateityje

PAGRINDINIAI FAKTAI

Dirbtuvių periodas: 2016 m. lapkričio 17-24 d.
Vieta: Kaunas, Lietuva
Dirbtuvių kalba: anglų
Maksimalus dalyvių skaičius: 20
Dirbtuvių mokestis: dalyvavimas dirbtuvėse nemokamas.
Reikalinga įranga: nešiojamas kompiuteris / fotoaparatas

Projektas iš dalies finansuojamas Kauno miesto savivaldybės bei Lietuvos kultūros tarybos.

Organizatorius – Kauno Fotografijos Galerija.

FROH_Autumn_School_Kaunas_lit_print2

Tarptautinė rudens mokykla Lietuvoje Žurnalo Kaunui kūrimasViktorija