Kviečiame kartu kurti naują žurnalo Kaunui “Į” numerį

Zurnalas Kaunui 1

Kauno fotografijos galerija organizuoja vaizdinio ir tekstinio pasakojimo kūrybinių dirbtuvių ciklą, kurių metu bus kuriamas antrasis žurnalo Kaunui „Į“ numeris.

Kviečiame jus sudalyvauti dviejų dalių kūrybinėse dirbtuvėse, vyksiančiose 2017 m. lapkričio 17-19 d. ir gruodžio 6 – 10d., kurių metu naujai suformuota jaunų kūrėjų ir profesionalų komanda kartu sukurs turinį naujam žurnalo Kaunui „Į“ numeriui. Šių kūrybinių dirbtuvių metu dalyviai galės įgyti patirties fotografijos, leidybos, žurnalistikos ir dizaino srityse.  Norime jums suteikti įgūdžių nepriklausomai kūrybinei veiklai ir taip paskatinti kurti žodinius, vaizdinius, bei kitokius žurnalistinius reportažus, padėti pažinti turinio kūrimo, leidybos procesą.

Pirmajame žurnalo numeryje, sukurtame 2016 metais, kūrybinė komanda nagrinėjo nefasadinio Kauno, kiemų tematiką, šiemet kviečiame dalyvius gilintis į miesto ir vandens santykį. Tęsiant tokių leidinių seriją siekiama pristatyti vis kitokį Kauno gyvenimo pjūvį, iš kurio po kelių metų bus sudarytas įvairialypis, drąsus, provokuojantis leidinių rinkinys.

KOKS YRA ŠIO PROJEKTO TIKSLAS?

Kauno miestovaizdis yra neatsiejamas nuo dviejų upių – Nemuno ir Neries, šie vandens telkiniai svarbūs miestui istorine, kultūrine, rekreacine prasmėmis. Tačiau techninis ir infrastruktūros progresas lėmė tai, kad šis santykis tarp Kauno miesto ir upių tapo vis tolimesnis. Todėl naujajame leidinyje kviečiame iš naujo permąstyti ir plačiau pažvelgti į miesto ir vandens tematiką, kaip ji pasikeitė, ar ji išlieka aktuali ir kaip šį santykį galima sutvirtinti.

KAIP ŠIS PROJEKTAS VEIKIA?

Kviečiame atsiųsti prašymą dalyvauti dirbtuvėse kartu su dizaino eskizu arba idėja istorijai, vykstančiai Kaune arba pasakojančiai apie Kauną. Pirmoji dirbtuvių dalis bus skirta idėjų gilinimui ir vystymui, taip pat naujų metodologijų iš įvairių sričių – naujosios žurnalistikos, vizualinio pasakojimo, ir pasakojamosios istorijos – mokymuisi. Per dirbtuvių savaitę idėją įgyvendinsite tekstiniu, žodiniu, ar kitokiu kūrybiniu formatu. Mes jums duosime patarimų, kurie padės susipažinti su teksto rinkimo, redagavimo, ir post-produkcijos metodais. Dirbtuvių pabaigoje istorijas apjungsime ir paruošime galutinį PDF failą spausdinimui. Šiemet dirbtuves ves Tom Mrazauskas.

Tom Mrazauskas (*1980) nuo 2008 m. dirba knygų dizaino srityje. 2016 m. jis įkūrė fotografijos knygų leidybos platformą Brave Books. Mrazausko knygos yra apdovanotos tarptautiniuose knygos dizaino konkursuose. Gyvena ir dirba Berlyne.

KAIP PATEIKTI PRAŠYMĄ?

Prašymą kviečiame teikti visus mieste gyvenančius ir kuriančius menininkus, studentus, jaunus profesionalus, ir neseniai baigusius žurnalistikos, socialinių mokslų, ar menu sričių studijas. Jeigu turite straipsnių rašymo, leidybos, menų ir iliustracijos, fotografijos, ar dizaino patirties, prašome siųsti savo idėją / eskizą bei portfolio el. paštu gintare@kaunasgallery.lt  iki 2017 m. lapkričio 6 d.

PAGRINDINĖ INFORMACIJA

Dirbtuvių periodas: 2017 m. lapkričio 17-19 d., gruodžio 6-10d. Vieta: Kaunas, Lietuva

Maksimalus dalyvių skaičius: 20

Dirbtuvių mokestis: dalyvavimas dirbtuvėse nemokamas.

Reikalinga įranga: nešiojamas kompiuteris / fotoaparatas

Projektas iš dalies finansuojamas Kauno miesto savivaldybės

Organizatorius – Kauno Fotografijos Galerija.

 

Kviečiame kartu kurti naują žurnalo Kaunui "Į" numerįViktorija