Knyga “žmogaus gerumas” – tarp gražiausių metų knygų

Kindness-of-One_014

Knygos meno konkurse, kurį kasmet organizuoja Kultūros ministerija, Margaret Lansink ir Rene van Hulst knygos “žmogaus gerumas” (angl. “the kindness of one”) dizainerė Akiko Wakabayashi už menišką fotografijos pateikimą ir medžiagišką estetiką pelnė diplomą Meninės ir dokumentinės fotografijos leidinių kategorijoje.

M. Lansink ir R. van Hulst 2016 m. Kauno fotografijos galerijos rezidencijoje pradėjo kurti naują projektą, kurio atspirties taškas – Kaune gyvenusio konsulo Jano Zwartendijko, gelbėjusio žydus Antrojo pasaulinio karo mentu, istorija. Šis projektas buvo toliau plėtojamas Japonijoje. Amsterdame gyvenanti dizainerė iš Japonijos Akiko Wakabayashi atrado itin jautrų būdą sujungti skirtingų vietovių vaizdus, o tuo pačiu – ir istorinį kontekstą. Įsigyti šį leidinį galite Kauno fotografijos galerijoje bei internetiniame Kauno fotografijos galerijos knygyne: https://shop.kaunasgallery.lt/…/margaret-lansink-and-rene-…/.

Knygoje „žmogaus gerumas“ fotografė M. Lansink ir rašytojas R. van Hulst kalba apie didžiulį potencialą, slypintį gerame veiksme, kurį padaro pavienis žmogus. Knygą įkvėpė Antrojo pasaulinio karo įvykiai 1940 m., kuomet tūkstančiai žydų buvo užspeisti į aklavietę Kauno mieste, atsidūrusiame tarp vis artėjančios Vokietijos armijos ir Rusijos pajėgų, užpuolusių Baltijos šalis. Liepos 24 d. Olandijos konsulas Kaune, Jan Zwartendijk, ėmėsi asmeninės iniciatyvos ir, nors nepažinojo nė vieno žydo pabėgėlio, pradėjo išdavinėti vizas. Ši istorija knygoje tapo atspirties tašku kalbėti apie šiandienos situaciją ir kasdienius pasirinkimus.

Knyga "žmogaus gerumas" - tarp gražiausių metų knygųEmilija Jonaitytė