Varšuvoje M. Požerskytės ir R. Požerskio paroda „Degantis žmogus“

Rugpjūčio 10 d. Varšuvos senamiestyje įsikūrusioje Lenkijos fotomenininkų sąjungos Senojoje galerijoje („Stara galeria ZPAF“) atidaroma Romualdo Požerskio ir Monikos Požerskytės paroda „Degantis žmogus“ („Burning Man“). Parodoje pristatomos lietuvių fotomenininkų užfiksuotos vieno garsiausio ir originaliausio festivalio pasaulyje „Degantis žmogus“, vykstančio Nevados dykumoje (JAV), akimirkos – ne tik žmonės, su kuriais susipažino menininkai, bet ir skulptūros, fantastiškiausi meniški automobiliai, šviesos-ugnies instaliacijos, perfomansai, žemės meno objektai ir kūno tapybos kūriniai.

Pirmame perfomense, kuris vyko 1986 metais San Franciske Baker beach, dalyvavo ir medinę 2.5 m aukščio žmogaus skulptūrą kartu sudegino tik 20 žmonių. Ilgainiui skulptūros aukštis  augo, o kartu su juo – ir dalyvių skaičius, kuris  2014 metais pasiekė 70 tūkstančių. Nevadoje, Juodo akmens dykumoje, buvo pristatyti keli tūkstančiai projektų ir sumontuota virš 300 šimtų skulptūrų.

   Varšuvos „Senoje galerijoje“  bus rodoma specialiai paruošta R. Požerskio ir M. Požerskytės fotografijų projekcija, atspindinti įdomiausius įvairių pasaulio šalių bei lietuvių meninius projektus, eksponuotus 2008, 2011, 2012, 2013 ir 2014 metais „Degantis žmogus“ festivaliuose. 2011 metais vyko pirmoji lietuvių stovykla, kurioje veikė Donato Jankausko (Duonio) Fluxus molio kūrybinės dirbtuvės, po dykumą buvo tampomas iš Lietuvos atgabentas Blukis, Tomas Dobrovolskis suruošė perkusijos sesijas ir koncertus. Jono Dovydėno vežamo „Velokino“ seansų metu buvo rodomi lietuviški Roberto Verbos, Jono Meko bei kitų autorių trumpo metražo filmai. 2013 metais lietuviai pastatė Ievos Marijos Dautartaitės ir Žilvino Stankevičiaus skulptūrą „Lituanicos paukščiai“, skirtą Dariaus ir Girėno skrydžiui per Atlantą paminėti.

   Romualdas Požerskis Nuo 1976-ųjų Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys. 1990 m. suteiktas Lietuvos Nacionalinės premijos laureato vardas. 2006 m. už nuopelnus plėtojant Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimą, apdovanotas Lenkijos Respublikos prezidento „Auksiniu Kryžiumi”. Nuo 2011 m. Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakulteto, Šiuolaikinių menų katedros profesorius.

Monika Požerskytė studijavo fotografiją ir videomeną Vilniaus dailės akademijoje, nuo 2003 m. – Lietuvos fotomenininkų sąjungos narė. 2005 m. suteiktas meno kūrėjo statusas. Vilniaus kolegijoje dėsto fotografiją. Dirba fotografe „Pixstudija“ Vilniuje.

Parodą „Degantis žmogus“ Varšuvoje bus galima apžiūrėti iki rugsėjo 3 dienos.

Daugiau informacijos: http://www.zpaf.pl/aktualnosci/sg-burning-man/

Varšuvoje M. Požerskytės ir R. Požerskio paroda „Degantis žmogus“ admin